Ifi olimpia: továbbra is az éremtábla 2. helyén a magyarok!

2018.10.10. 09:34
Milák Kristóf két aranynál és egy ezüstnél jár három nap után (Fotó: AFP)
Elképesztően alakul a Buenos Aires-i ifjúsági olimpia magyar szempontból! Az első három versenynapon hét aranyérmet szereztek sportolóink, amivel Magyarország a második helyen áll az éremtáblázaton. Ráadásul nem is hajszállal, a 13 aranyat termelő oroszok mögött csak hazánk büszkélkedhet kettőnél több győzelemmel!

Az első versenynapon az úszó Milák Kristóf (400 m gyors) és a kardvívó Rabb Krisztián szerzett aranyérmet.

A másodikon Milák Kristóf újra nyert (200 m gyors), s olimpiai bajnok lett Berecz Blanka (200 m pillangó), valamint a cselgáncsozó Özbas Szofi is (63 kg).

A harmadik versenynapon Késely Ajna 800 méter gyorson a magyar küldöttség hatodik aranyérmét szerezte meg, s jött a hetedik a kardozó Pusztai Liza révén. Kedden megszületett az első ezüst- és bronzérmünk is. Milák Kristóf 100 méter pillangón másodikként csapott a célba, míg Vég Zsombor cselgáncsozó a 100 kilogrammosok között harmadik lett.

A jövő csütörtökig tartó viadalon 20 sportágban 79 magyar fiatal állt, illetve áll rajthoz (ennél csak tíz nemzet indított több sportolót).

Az ifjúsági olimpián a 15-18 éves korosztályból 206 ország több mint 4000 sportolója vesz részt.