Golf: majdnem négy évet várt a győzelemre a korábbi világelső

2021.04.05. 11:41
Jordan Spieth (Fotó: AFP – archív, 2019)
A volt világelső Jordan Spieth nyerte meg a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA) vasárnap zárult versenyét, a Texas Opent – jelentette az MTI.

A 27 éves amerikai játékos a 2017-es British Openen aratott diadala óta 82 viadalt vívott meg sikertelenül, és most 1351 nap elteltével lett ismét tornagyőztes.

A második helyen is egy amerikai golfozó, Charley Hoffman végzett San Antonióban, ő két ütéssel maradt le a győztestől, míg a harmadik – négy ütés hátránnyal – a brit Matt Wallace lett.

A bajnok, aki pályafutása 12. tornagyőzelmét aratta a körversenyen, 1.386 millió dollárt (körülbelül 427 millió forintot) kapott sikeréért.

A golfozók idei első úgynevezett major versenye, a Masters csütörtökön kezdődik a Georgia állambeli Augustában.