Golf: egy vihar kivégezte a legendás tereptárgyat

2014.02.17. 16:13
Egy múlt heti téli vihar olyan nagy kárt tett a világ egyik leghíresebb golfklubja, az egyesült államokbeli Georgiában található Augusta National egyik legendás tereptárgyában, a több mint százesztendős Eisenhower Fában, hogy azt a szakértőkkel folytatott konzultáció után ki kellett vágni.
A HÉTVÉGE GYŐZTESEI

Bubba Watson a befejező nap első nyolc szakaszán ütött öt birdie-vel került olyan helyzetbe, hogy megnyerje a Northern Trust Opent – a 35 éves amerikainak a 2012-es Masters-győzelme óta ez az első nagy sikere.

A dél-afrikai Thomas Aiken a rájátszás első szakaszán ütött remek, tízméteres puttal nyerte meg az Africa Opent; ez pályafutása harmadik tornagyőzelme az európai körversenyen.

A női golf egyik nagyasszonya, Karrie Webb ötütésnyi hátrányt dolgozott le a szeles utolsó napon, és megnyerte az Ausztrál nyílt bajnokságot, 40. diadalát aratva a legnevesebb női körversenyen, az LPGA Touron.

A híres-nevezetes tűlevelű, az Eisenhower Tree az utolsó előtti szakasz bal oldalán terebélyesedett, és rettegett akadályt jelentett az elütéshez készülődő golfozók számára.

A játékosok félték, ugyanakkor tisztelték is – a minden évben itt rendezett major verseny, a Masters hatszoros győztese, Jack Nicklaus „szimbolikus" tereptárgynak, az itteni játék lényegi elemének, fontos tájékozódási pontnak minősítette, amely „nagyon fog hiányozni".

„Nagyon nehéz belenyugodni, hogy az Eisenhower Tree nincs többé" – sajnálkozott Billy Payne, az Augusta National elnöke is, aki a klub nevében ígéretet tett arra, hogy az idei Masters április 10-i rajtjáig gondoskodnak a pótlásáról, és valamiképpen a nevét is fenntartják..

A becslések szerint több mint száz esztendőt megélt fa a néhai amerikai elnökről, Dwight D. Eisenhowerről kapta a nevét, mégpedig azért, mert az 1948 és 1969 között klubtag Eisenhower annyiszor találta el labdájával, hogy dühében kezdeményezte a kivágását. A klub elnöksége határozottan elutasította a kérést – „cserébe” adta a nevet.

Az elhalálozott növényóriás arról is nevezetes, hogy 2011-ben a közelében végrehajtott ütés közben szenvedett Achillesín-sérülést a négyszeres US Masters-győztes Tiger Woods.

S e szomorú hír után a hétvége legfontosabb versenyeinek eredményei:

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
NORTHERN TRUST OPEN, PACIFIC PALISADES
(Riviera CC)
A pénzdíj: 6.7 millió dollár. A pálya hossza: 6673 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71