Golf: az utolsó pálya döntött, tornát nyert az olimpiai bajnok

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.06.27. 10:04
Izgalmas versenyt nyert meg Xander Schauffele Connecticutban (Fotó: AFP, archív)
Az olimpiai bajnok Xander Schauffele sikerét hozta a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA Tour) vasárnap zárult versenye, a 8.3 millió dollár összdíjazású Travelers Championship a Connecticut állambeli Cromwellben.

A 28 éves kaliforniai játékos 261 ütéssel végzett az élen, megelőzve két honfitársát, az egyformán 263-mal záró J.T. Postent és Sahith Theegalát.

Theegala az utolsó előtti lyuknál átvette a vezetést a napokon át az élen álló Schauffelétől, de az utolsó pályán csak második ütésre került ki a homokágyból, boogie-t ütött, így Schauffele egy birdie-vel vissza tudta előzni.

Schauffele idei második, összességében hatodik PGA-tornagyőzelméért 1.5 millió dollárt kapott.

Az amerikai golfozó tavaly aranyérmet szerzett Tokióban, az ötkarikás játékokon.