Darts: világrekordot jelentő 20 ezer néző és meglepő végeredmény

M. A.M. A.
2018.05.26. 08:26
A Schalke 04 labdarúgócsapatának stadionjába, a Veltins-Arenába 20 ezer ember látogatott ki (Fotó: AFP)
Ezúttal kivételesen nem az eredmény a lényeg – bár az, hogy Mensur Suljovic végigverte a mezőnyt, meglepetés –, hanem a körítés: soha nem volt még ugyanis ennyi helyszíni nézője dartsversenynek, 20 000 ember ült a Veltins-Arenában!

Ez a szám nagyobb, mint a sportág bármelyik eddigi versenyének helyszíni közönségéé, beleértve a világbajnokságokat is. A régi rekord állítólag egy 1939-es (!) londoni viadal 14 000 nézője, ez dőlt meg péntek este és szombat hajnalban Gelsenkirchenben, a Schalke labdarúgócsapatának otthonában – egy futballstadionban.

Maga a verseny egyébként az idei első állomása volt a négy földrészt is felölelő World Series of Dartsnak, amely egy meghívásos sorozat, természetesen a sportág jelenlegi legnagyobb sztárjait felvonultatva. Mégsem közülük került ki a győztes: a döntőt a világelső Michael van Gerwent, majd Gary Andersont kiverő fiatal belga Dimitri Van den Bergh, valamint a világbajnok Rob Crosst és Peter Wrightot is elbúcsúztató osztrák Mensur Suljovic vívta. Utóbbi nyert, simán és megérdemelten, 101.63-as átlaggal – hajnali 1 óra öt perckor, ami azért kicsit levon a szervezők érdemeiből.