Darts: szenzációs mérkőzés, Andersoné a World Matchplay

M. D.M. D.
2018.07.29. 22:08
Gary Anderson a Phil Taylor-trófeával (fotó: Twitter)
Elképesztő mérkőzést hozott a világbajnokságot követő legrangosabb dartsverseny, a blackpooli World Matchplay döntője: Gary Anderson 21–19-re legyőzte Mensur Suljovicot, így elhódította a Phil Taylor-trófeát.

A végig magas színvonalú és izgalmas meccsen tíz játék után 5–5-re álltak a felek, Gary Anderson ekkor 105.7-es körátlaggal állt, míg Mensur Suljovicé a 106-ot is meghaladta (106.1). A harmadik szünetre az osztrák vonulhatott előnnyel, miután a meccs addigi legmagasabb kiszállójával (118) 8–7-re módosította az állást.

A sokak számára antipatikus, de a döntőben nagyon szimpatikusan játszó Suljovic kiszállózása 9–7 után visszaesett, amit Anderson kihasznált, és 11–9-re fordított, majd miután az osztrák nem tudott kilábalni a gödörből, 14–10-re ellépett. Suljovic 15–12-nél visszavett egy bréket (15–13), ám a skót a következő játékban hátsó pályáról 105-ös kiszállóval jelentkezett, aztán egy legre került a végső győzelemtől (17–13).

Nem sokan számítottak rá, de Suljovic feltámadt, és sorozatban öt játékot megnyerve 18–17-re fordított. Ezek után ismét a skót percei következtek, 19–18-ra ő vezetett, és a győzelemért kezdhetett, ám a játék végén a meccsnyila kipattant a tábla közepéből! Suljovic élt az ölébe pottyant lehetőséggel és ismét egyenlített (19–19).

Anderson nem zavarodott össze, a következő legben ismét brékelte az osztrákot, majd a harmadik mérkőzésnyilával befejezte minden idők leghosszabb World Matchplay-döntőjét (21–19).

Gary Anderson pályafutása során először nyerte meg a World Matchplayt, amelyen idén már a Phil Taylor-trófea volt a tét. A két játékos a meccs után sálat, illetve zászlót cserélt egymással, így Anderson egy Suljovic-sálban vette át a kupát.