Darts: kiesett a vb-első Gerwyn Price a negyeddöntőben

CS. M.CS. M.
2021.07.22. 23:45
Van den Berghet már csak két mérkőzés választja el a címvédéstől (Fotó: Getty Images)
A lengyel Krzysztof Ratajski 16–8-ra nyert az angol Callan Rydz ellen a Blackpoolban zajló darts World Matchplay-torna negyeddöntője első játéknapjának első meccsén, de az igazi szenzációt a második találkozó jelentette, amelyen a belga Dimitiri Van den Bergh 16–9-re legyőzte a világelső Gerwyn Price-t.

A negyeddöntő első meccsén a lengyel Krzysztof Ratajski játszott az angol Callan Rydz ellen. Utóbbi nyerte az első leget, ezt követően azonban végig a lengyel uralta a meccset. Ratajski összesen hatszor vette el ellenfele kezdését, miközben a sajátját csak kétszer bukta el – azokat is a mérkőzés végéhez közeledve. Végül a lengyel 96 feletti körátlaggal zárt, míg Rydz a 86-ot sem érte el– előbbi 16–8-ra nyert, s ott van az elődöntőben.

A második meccsen a világbajnok és világelső walesi Gerwyn Price és a 8. kiemelt, a tavalyi WMP-torna győztese, Dimitri Van den Bergh között az első négy legben mindenki hozta a kezdését, utána viszont a belga kétszer is elvette ellenfele kezdését, s 6–2-re el is húzott. Price ugyan ekkor még 8–7-re vissza jött a mérkőzésbe, ám 15 leg után még ő sem sejtette, hogy már csak két játékot nyer meg.

Márpedig ez történt, mert 9–8 után háromszor is brékelte ellenfelét a belga, saját kezdésénél meg nem hibázott – igaz, a győzelem kapujában megremegett a lába, s Price szépített, de utána a belga ismét elvéve Price kezdését, lezárta a mérkőzést: 16–9-re győzött, s ezzel több mint három év után győzte le ismét Gerwyn Price-t.

Nem mellesleg pedig megőrizte esélyét a címvédésre – amire Michael van Gerwen 2016-os második győzelme óta nem volt példa a tornán.