Cselgáncs-vb: Bor kikapott az elődöntőben, a bronzért meccsel

R. B. B.R. B. B.
2017.09.02. 16:59
A brazil David Moura ipponnal győzött Bor Barna (+100 kg) ellen a budapesti világbajnokság elődöntőjében, így a magyar dzsúdós a bronzéremért küzdhet az utolsó meccsén.

A kétszeres Pánamerikai Játékok-győztes, világranglista-vezető, 2014-ben vb-5. brazil Moura egyébként Rafael Silva mögött a „rosszabbik” brazil nehézsúlyú, bár ez nem jelenti azt, hogy ne lenne kiemelkedő képességű dzsúdós. És ezt Bor Barna ellen is bizonyította. A első perc végén a magyar dzsúdóst intették, majd 2:20 percnél ippont érően vitte földre az Atomerőmű kiválóságát.

Moura így bejutott a döntőbe, ott a címvédő, az elődöntőben véleményes győzelmet arató Teddy Riner lesz az ellenfele, míg Bor Barna a már említett Silva ellen lép szőnyegre a harmadik helyért.