Birkózás: Lévai Zoltán bronzérmes a junior vb-n

MTI MTIMTI MTI
2015.08.12. 10:57
Lévai Zoltán bronzérmet nyert a brazíliai Salvador de Bahíában zajló junior birkózó-világbajnokságon.

A kötöttfogásúak 74 kilogrammos kategóriájában szereplő versenyző a magyar szövetség Facebook-oldala szerint az első mérkőzését óriási csatában elveszítette egy grúz riválissal szemben, aki azonban meg sem állt a döntőig – majd az aranyéremig –, így vigaszágra vitte a magyart.

Lévai a folytatásban előbb iráni birkózót győzött le 3:1-re, majd egy azerit 8:1-re. A harmadik helyért rendezett összecsapáson aztán a japán Jakibu ellen is diadalmaskodott, méghozzá 3:2-re, így felállhatott a dobogó alsó fokára, akárcsak a tavalyi világbajnokságon.

A vb első napján a 96 kilóban érdekelt Török Zsolt is közel volt az éremhez, egészen az elődöntőig menetelt, ott azonban veszített, majd a bronzmeccsen is alulmaradt, s az ötödik pozícióban végzett.