Asztalitenisz: újabb sikerével második a magyar csapat a vb-n

2016.03.01. 16:10
Negyedik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta a magyar férfi válogatott a Kuala Lumpurban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokságon.

Aranyosi Péter szövetségi kapitány együttese – amelyben ezúttal Ecseki Nándor, Lakatos Tamás és Kosiba Dániel kapott helyet – a keddi versenynapon a mexikóiak ellen lépett asztalhoz, s az elvesztett első meccs után 3:1-re nyert.

A második osztályban szereplő magyarok a csoportszakasz utolsó fordulója előtt a második helyen állnak hatosukban. A szerdai zárókörben a veretlenül éllovas egyiptomi gárda lesz az ellenfelük.

ASZTALITENISZ, CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG
FÉRFIAK, MÁSODIK OSZTÁLY, G-CSOPORT, 4. FORDULÓ

Magyarország–Mexikó 3:1
Ecseki Nándor–Marcos Madrid 0:3 (–8, –6, –5)
Lakatos Tamás–Salvador Uribe 3:1 (–10, 6, 4, 12)
Kosiba Dániel–Miguel Lara 3:0 (7, 5, 5)
Ecseki–Uribe 3:2 (–9, 9, 3, –7, 5)
A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
Egyiptom–Szlovénia 3:2
Argentína–Norvégia 3:0
Az állás: 1. Egyiptom 8 pont, 2. Magyarország 7 (10:5), 3. Argentína 7 (9:5), 4. Szlovénia 6, 5. Mexikó 4 (2:12), 6. Norvégia 4 (0:12)

A győzelemért 2, a vereségért 1 pont jár.

NŐK, ELSŐ OSZTÁLY, A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Magyarország–Malajzia 3:0

Madarász Dóra–Ying Ho 3:0 (3, 8, 7)
Póta Georgina–Li Sian Alice Chang 3:0 (4, 3, 2)
Lovas Petra–Sock Khim NG 3:0 (6, 10, 8)
Kína–Spanyolország 3:0
Tajvan–Románia 3:1
Az állás: 1. Kína 8 pont (12:0), 2. Tajvan 8 (12:3), 3. Románia 6 (7:6), 4. Magyarország 6 (6:6), 5. Spanyolország 4 (2:12), 6. Malajzia 4 (0:12)

Mindkét nem képviselői négy divízióban küzdenek meg egymással a vasárnapig tartó vb-n, minden osztályban négy hatos csoportban kezdődött a verseny. A csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a másodikok a harmadikokkal játszanak a negyeddöntőbe kerülésért. Ugyanezt a szisztémát alkalmazzák az alsó ági rájátszás során is, azaz a csoportnegyedikek az egyenes kieséses szakasz első körében kiemeltek lesznek, abban csak a csoportötödikek és a -hatodikok játszanak.