Asztalitenisz: tét nélkül legyőztük az osztrákokat

MTI MTIMTI MTI
2018.12.04. 22:53
A magyar férfi asztalitenisz-válogatott tét nélküli mérkőzésen 3:1-re győzött Ausztria vendégeként a jövő évi Európa-bajnokság selejtezőjében, az A osztály 1. csoportjának utolsó találkozóján.

Az már korábban eldőlt, hogy a hármasból az osztrákok és a portugálok jutnak ki a kontinensviadalra, míg a mieink a harmadik helyen zárnak, s így a selejtező második körében is asztalhoz állnak majd.

A keddi találkozón az osztrákok erősen tartalékos összeállításban játszottak. A mieinknél Ecseki Nándor, Szudi Ádám és Majoros Bence kapott szerepet. Majoros két meccset is nyert, míg Szudi egy sikerrel járult hozzá a győzelemhez.

A magyar női és férficsapat is a legmagasabb, A-osztályban szerepelt a selejtezőben. Ebből az osztályból nemenként a hat csoport első és második helyezettjei egyből kijutottak a 24 csapatos kontinensviadalra – a házigazda franciák, valamint a 2017-es csapat-Eb győztesei, a férfiaknál a németek, a nőknél a románok automatikusan ott lesznek az Eb-n –, a harmadik helyezettek rájátszásban küzdhetnek meg a fennmaradó tíz helyért, mégpedig a B-osztály csoportjainak első és második helyezettjeivel. A magyar férficsapat ellenfele egyelőre nem ismert.

A magyar női válogatott már korábban befejezte szereplését, és csoportelső lett.

A nantes-i csapat Eb-t 2019 szeptemberében rendezik.

ASZTALITENISZ CSAPAT EB-SELEJTEZŐ
Férfiak, A osztály, 1. csoport:
Ausztria–-Magyarország 1:3

Stefan Fegerl–Ecseki Nándor 3:0 (4, 4, 6)
Andreas Levenko–Majoros Bence 2:3 (6, 7, –7, –10, –10)
David Serdaroglu–Szudi Ádám 1:3 (8, –7, –7, –11)
Thomas Grininger–Majoros 0:3 (–12, –8, –13)

A csoport korábbi eredményei:
Portugália–Magyarország 3:1
Ausztria–Portugália 3:0
Magyarország–Ausztria 3:2
Magyarország–Portugália 0:3
Portugália–Ausztria 1:3
A végeredmény: 1. Ausztria 6 pont (9:7), 2. Portugália 6 (7:7), 3. Magyarország 6 (7:9)