Asztalitenisz: hátrányból nyertek a hölgyek a csapat-vb-n

2018.05.01. 13:25
A magyar női válogatott a vártnál jóval nehezebben, 3:2-re győzte le az amerikaiakat a svédországi Halmstadban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokság keddi játéknapján, s este, az ukránok ellen a továbbjutásért küzdhet.

Bátorfi Zoltán élvonalban szereplő női gárdája ezúttal a legerősebb összeállításában lépett asztalhoz, míg a túloldalon három ázsiai származású játékos állt.

Az első meccsen a világranglistán 90. Madarász Dóra kétszettes hátrányból fordított Lily Zhang (56.) ellen, majd Póta Georgina (33.) meglepetésre három sima játszmában kikapott Yue Wutól (122.). Miután a harmadik találkozón Pergel Szandra (69.) is alulmaradt nagy küzdelemben a nemzetközi szövetség rangsorában mindössze 481. Amy Wanggal szemben, már a végső győzelem is kezdett távolodni.

Ezután összekapták magukat a mieink, előbb Póta három szettben felülmúlta Zhangot, majd Madarász – második sikerét begyűjtve – négy játszmában Wut, így összejött a győzelem.

A magyar csapat 19 órától az ukránokkal játszik ki-ki mérkőzésen. Amelyik válogatott győz, az folytathatja a legjobb 12 között. A csoportot vezető japánok és a második osztrákok továbbjutása már biztos.

Mindkét osztályban azonos a lebonyolítás: a körmérkőzés után a négy darab hatos csoport első három helyezettje jut tovább a felső ágra, a csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe, a másodikok és a harmadikok az első fordulóba. A csoportok negyedik, ötödik és hatodik helyezettjei a 13–24., illetve a 37–48. helyért játszanak a folytatásban. A második vonal első két helyezettje – a vb 25. és 26. helyezettje – a következő csapat-vb-n az első osztályban szerepelhet.

A nyolcad- és a negyeddöntőket szerdán és csütörtökön rendezik, pénteken következnek az elődöntők, a női fináléra szombaton, a férfira vasárnap kerül sor.

ASZTALITENISZ CSAPAT-VB, HALMSTAD (SVÉDORSZÁG)
Nők, bajnoki divízió, B csoport:
4. forduló: Magyarország–Egyesült Államok 3:2

Madarász Dóra–Lily Zhang 3:2 (–2, –4, 9, 6, 9)
Póta Georgina–Yue Wu 0:3 (–7, –2, –8)
Pergel Szandra–Amy Wang 2:3 (8, –9, 7, –8, –12)
Póta–Zhang 3:0 (10, 5, 7)
Madarász–Wu 3:1 (7, –5, 9, 9)

A csoport további eredményei: Japán–Ausztria 3:0, Ukrajna–Egyiptom 3:0

Az állás: 1. Japán 8 pont, 2. Ausztria 7, 3. Ukrajna 6 (6:6), 4. Magyarország 6 (7:8), 5. Egyesült Államok 5, 6. Egyiptom 4
A győzelemért 2, a vereségért 1 pont jár.