Asztalitenisz, csapat-vb: a nők és a férfiak is kikaptak

MTI MTIMTI MTI
2016.02.28. 13:41
A magyar férfi és női válogatott is kikapott az asztaliteniszezők Kuala Lumpurban vasárnap megkezdődő csapat-világbajnokságán: előbbi első, utóbbi pedig második mérkőzését játszotta a csoportszakaszban.

A második osztályban szereplő férfi csapat – Jakab János, Lakatos Tamás és Szita Márton összeállításban – az argentinokkal szemben maradt alul 3:1-re. Az egyetlen győzelem Lakatos nevéhez fűződött.

A nők a címvédő kínaiaktól elszenvedett vereség után egy újabb ázsiai riválissal, Tajvannal játszottak, s a vége ezúttal is 3:0 lett – oda. A második találkozón Lovas Petra minimális különbséggel maradt alul a döntő szettben, míg a harmadik párban Pergel Szandrának három meccslabdája is volt az ötödik játszmában, de végül nem jött össze a győzelem. Téglás Péter szövetségi kapitány együttese így a nyitó nap után két vereséggel áll.

A magyarok hétfőn a nőknél a spanyolokkal, a férfiaknál pedig előbb a norvégokkal, majd a szlovénekkel játszanak.

ASZTALITENISZ, CSAPAT-VB, KUALA LUMPUR
Nők, első osztály, A-csoport:
2. forduló:
Tajvan–Magyarország 3:0
Csen Szu-ju–Póta Georgina 3:0 (8, 6, 7)
Cseng I-csing–Lovas Petra 3:2 (-7, -10, 9, 7, 10)
Cseng Hszien-cu–Pergel Szandra 3:2 (5, -6, -12, 7, 11)
A csoport többi mérkőzésén: Tajvan–Spanyolország 3:2, Románia–Malajzia 3:0
Az állás: 1. Kína és Románia 4–4 pont (6:0), 3. Tajvan 4 (6:2), 4. Spanyolország 2 (2:6), 5. Magyarország és Malajzia 2 (0:6)
A győzelemért 2, a vereségért 1 pont jár.

Férfiak, második osztály, G-csoport:
1. forduló:
Argentína–Magyarország 3:1
Rodrigo Gilabert–Jakab János 3:0 (10, 7, 9)
Gaston Alto–Lakatos Tamás 2:3 (-7, -9, 7, 16, -6)
Horacio Cifuentes–Szita Márton 3:1 (-5, 7, 5, 10)
Alto–Jakab 3:1 (9, 8, -10, 12)
A csoport többi mérkőzésén: Egyiptom–Mexikó 3:0, Szlovénia–Norvégia 3:0

Mindkét nem képviselői négy divízióban küzdenek meg egymással a jövő vasárnapig tartó vb-n, minden osztályban négy hatos csoportban kezdődött a verseny. A csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak a negyeddöntőbe kerülésért. Ugyanezt a szisztémát alkalmazzák az alsóági rájátszás során is, azaz a csoportnegyedikek az egyenes kieséses szakasz első körében kiemeltek lesznek, abban csak a csoportötödikek és a -hatodikok játszanak.