Asztalitenisz csapat-vb: másodikként jutott tovább a férfiválogatott

2018.05.02. 22:13
A magyar férfiválogatott az utolsó csoportmérkőzésén 3:2-re legyőzte a sereghajtó ecuadoriakat a svédországi Halmstadban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokságon, így a G jelű hatos második helyén végezve bejutott a másodosztály felső ági rájátszásába.

A magyarok az olaszok elleni délelőtti siker után a második meccsüket játszották a szerdai játéknapon, és a vártnál nehezebben ugyan, de végül sikerült felülkerekedniük a dél-amerikai riválison.

Aranyosi Péter együttese így négy győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportkört, és a folytatásban a 25–36. helyért küzdhet. A következő mérkőzését csütörtökön játssza, ellenfele egyelőre nem ismert.

A 24 csapatos élvonalban szereplő magyar női válogatott legközelebb pénteken lép asztalhoz, a 13–20. helyért zajló rájátszás első körében az indiai–luxemburgi meccs továbbjutója lesz a riválisa.

ASZTALITENISZ CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, HALMSTAD
FÉRFIAK, MÁSODOSZTÁLY, G-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ECUADOR 3:2

Ecseki Nándor–Alberto Mino 1:3 (9, –9, –9, –5)
Majoros Bence–Ivan Proano 3:0 (2, 7, 8)
Szudi Ádám–Emiliano Riofrio 3:0 (6, 13, 3)
Majoros–Mino 2:3 (–7, –7, 7, 5, –6)
Ecseki–Proano 3:0 (8, 7, 6)

A csoport további eredményei
Olaszország–Szerbia 3:0
Görögország–Paraguay 3:2

A csoport végeredménye: 1. Olaszország 9 pont (14:6), 2. MAGYARORSZÁG 9 (14:8), 3. Görögország 9 (13:9), 4. Szerbia 7, 5. Paraguay 6, 6. Ecuador 5

Az első és a másodosztályban azonos volt a lebonyolítás: a körmérkőzés után a négy hatos csoport első három helyezettje jutott tovább a felső ágra, a csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe, a másodikok és harmadikok pedig a nyolcaddöntőbe. A csoportok negyedik, ötödik és hatodik helyezettjei a 13–24., illetve 37–48. helyért játszanak a folytatásban. A második vonal első két helyezettje – a vb 25. és 26. helyezettje – a következő csapat vb-n az első osztályban szerepelhet.

A nyolcad- és negyeddöntőket csütörtökön rendezik, pénteken következnek az elődöntők, a női fináléra szombaton, a férfira vasárnap kerül sor.