Asztalitenisz csapat-vb: női csapatunk kikapott Ausztriától

2018.04.29. 23:38
A magyar női válogatott második csoportmérkőzésén kikapott Ausztriától a svédországi Halmstadban vasárnap megkezdődött és jövő vasárnapig tartó asztalitenisz csapat-világbajnokságon. Bátorfi Zoltán együttese így a nyitó nap után egy-egy győzelemmel és vereséggel áll.

AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 3:1AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 3:1

Az esti találkozót Sofia Polcanova döntötte el, aki előbb óriási csatában, a döntő szettet 21:19-re megnyerve győzte le Madarász Dórát, majd később Póta Georginánál is jobbnak bizonyult, ugyancsak öt játszmában.

Póta az első meccsén ugyan három szettben megverte Liu Jiát, de ez kevésnek bizonyult, miután a vb-n most bemutatkozó Ambrus Krisztina is vereséget szenvedett a kellemetlen stílusú Amelie Soljától.

MAGYARORSZÁG–EGYIPTOM 3:0

Az első találkozóra Póta Georginát, Madarász Dórát és Pergel Szandrát nevezte Bátorfi kapitány. Bár az első meccsen Póta 2:1-es hátrányba került Farah Abdel-Azizzal szemben, végül sikerült fordítania, ahogy a folytatásban Madarásznak is Dina Mesref ellen. A harmadik összecsapáson Pergel simán verte Juszra Helmit, így 3:0-s magyar siker lett a vége.

Mindkét osztályban azonos a lebonyolítás: a körmérkőzés után a négy darab hatos csoport első három helyezettjei jutnak tovább a felső ágra, a csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe, a másodikok és harmadikok pedig a nyolcaddöntőbe. A csoportok negyedik, ötödik és hatodik helyezettjei a 13–24., illetve a 37–48. helyért játszanak a folytatásban. A második vonal első két helyezettje – a vb 25. és 26. helyezettje – a következő csapat-vb-n az első osztályban szerepelhet.

A nyolcad- és negyeddöntőket szerdán és csütörtökön rendezik, pénteken következnek az elődöntők, míg a női fináléra szombaton, a férfira vasárnap kerül sor.

A magyar csapat hétfőn a csoportfavorit japánokkal játszik.