Rögbi-vb: Ausztráliának nem okozott gondot Grúzia

2019.10.11. 14:42
Ezúttal sem maradt el a parázs csata a pályán (Fotó: AFP)
A Japánban zajló rögbi-világbajnokság D-csoportjában Ausztrália 27–8-ra legyőzte Grúziát a pénteki játéknap egyetlen mérkőzésén.

A negyeddöntőbe jutást már korábban biztossá tevő Ausztrália csak egy célt szerzett az első félidőben, a fordulás után, a mérkőzés végéhez közeledve azonban újabb hármat ért el, így 27–8-ra legyőzte Grúziát.

Az ausztrálok a csoport élére álltak, ám a még hibátlan Wales vasárnap a csoportutolsó Uruguay legyőzésével visszaveheti az első helyet. Ha ez bekövetkezik, akkor Wales Franciaországgal, Ausztrália pedig Angliával találkozik a legjobb nyolc között.

Az Ausztrália–Grúzia mérkőzés összefoglalója

A csoportokból az első két csapat jut a legjobb nyolc közé, a harmadik helyezettek szintén kvalifikálják magukat a 2023-as franciaországi világbajnokságra.

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
D-CSOPORT

Ausztrália–Grúzia 27–8 (10–3)

A csoport állása: 1. Ausztrália 16 pont (136–68, 4 meccs), 2. Wales 14 (101–56, 3), 3. Fidzsi-szigetek 7 (110–108, 4), 4. Grúzia 5 (65–122, 4), 5. Uruguay 4 (47–105, 3)

A világbajnokság csoportkörében a győzelem négy, a döntetlen kettő, a vereség nulla pontot ér, ezen felül bónuszpontot kap az a csapat, amely egy meccsen legalább négy célt ér el, illetve legfeljebb hét ponttal kap ki.