Férfi röplabda NB I: ötödik meccs dönt a bronzcsatában

2013.04.19. 21:19
A Dunaferr négy szettben legyőzte a vendég Dágot a férfi röplabda NB I bronzéremért zajló, az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának pénteki, negyedik mérkőzésén, ezzel egyenlített.

A bronzérem sorsa így a hétfői, ötödik meccsen dől el.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 4. MÉRKŐZÉS

DUNAFERR SE–DÁGI SE 3:1 (–23, 17, 22, 19)
Dunaújváros, 200 néző. V: Tillmann, Kiss Z.
DUNAFERR: Hatvany Zs. 2, HATVANY A. 11, SZABÓ B. 8, GEBHARDT N. 15, BLÁZSOVITS 14, BANAI 8. Cs: Pápai (liberó), SZŰCS 4. Edző: Tomanóczy Tibor
DÁG: Oszuska G. 1, Szauter 7, IFJ. OSZUSKA Z. 14, KRUPÁNSZKI 10, Pollák 7, Horváth G. Cs: ZIRIGH (liberó), Jánossy 1, Balázs. Edző: Szauter Ferenc
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:1, 4:6, 11:14, 18:23. 2. játszma: 4:2, 9:11, 16:13, 21:15. 3. játszma: 6:2, 23:13, 20:17, 23:22. 4. játszma: 4:5, 10:11, 20:16, 21:18, 24:18
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Tomanóczy Tibor: – Igazi harcosok voltak a srácok, érezni lehetett rajtuk, hogy ez az utolsó hazai mérkőzésük, mindent megtettek a sikerért. Az első játszma gyermeteg hibáit sikerült kijavítanunk, ami döntőnek bizonyult. Még mindig van esélyünk a harmadik hely megszerzésére.
Szauter Ferenc: – Lélektanilag nem tudtunk felnőni a mérkőzés tétjéhez. A tét nyomta a társaságot, talán néhány betegség is közrejátszott a vereségben, illetve néhány játékosunk a sorozatterhelés miatt nem volt eléggé kipihent.