WTCR: Michelisz negyedik a rendkívül szoros első spanyolországi edzésen

H. L.H. L.
2022.06.25. 10:12
Rob Huff zárt az élen a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének első szabadedzésén. Mögötte Thed Björk és Nathanaël Berthon végzett, míg a mieink közül Michelisz Norbert a negyedik, Tassi Attila a hetedik, míg Nagy Dániel a tizenkettedik helyen nyitott.

Spanyolországban folytatódik az idei bajnokság,ahol a mezőny már túl is van az első szabadedzésen. Az 5341 méter hosszú pálya meglehetősen szoros csatát hozott, hiszen az élen záró Zengő Motorsport-versenyző, Rob Huff és a negyedik Michelisz Norbert között mindössze 14 ezred volt a különbség. Kettejük közé Thed Björk és Nathanaël Berthon ékelődött be, míg a top 5 sorát Santiago Urrutia egészítette ki. szabadedzésen. Az 5341 méter hosszú pálya meglehetősen szoros csatát hozott, hiszen az élen záró Zengő Motorsport-versenyző, Rob Huff és a negyedik Michelisz Norbert között mindössze 14 ezred volt a különbség. Kettejük közé Thed Björk és Nathanaël Berthon ékelődött be, míg a top 5 sorát Santiago Urrutia egészítette ki.

Az egyéni összetettet vezető Mikel Azcona hatodikként érkezett, majd Tassi Attila, Yann Ehrlacher, Ma Csing-hua és Gilles Magnus tette teljessé az első tízest, amelyet kevesebb mint fél másodperc választott el egymástól.

Nagy Dániel a 12. pozícióban nyitott, lemaradása 515 ezred volt.

Folytatás 12 óra 30 perckor a második edzéssel.