Motorsport: eltiltás is segítette a Moto3-as vb-éllovast

2016.08.14. 13:41
A Moto2-ben Johann Zarco győzelemmel, a Moto3-ban Brad Binder második helyezéssel, riválisai nullázásának köszönhetően növelte előnyét a pontversenyben a gyorsaságimotoros-vb ausztriai állomásán.

Moto2-ben Zarco magabiztos győzelmet aratott, mögötte nagy csata dúlt a második helyért, Thomas Lüthi megingása után Franco Morbidelli és Alex Rins ért célba dobogós helyen.

A Moto3-ban hatalmas csata után ugyanaz lett az első három, mint a rajtrácson, azaz a spanyol Joan Mir győzött a vb-éllovas Brad Binder és az olasz Enea Bastianini előtt. Az ötödik helyeztet Philipp Öttl hátránya is csak hat tized volt. A vb-pontversenyen dobogós helyen állók közül Jorge Navarro a 23 körös futam 19. körében kiesett, míg Romano Fenati rajthoz sem állhatott, mert miután az időmérőn inzultálta szerelőit, csapatvezetője megtiltotta neki a versenyzést.

A MotoGP versenye 14 órakor kezdődik, a DIGI Sport1 élőben közvetíti.

GYORSASÁGIMOTOROS-VILÁGBAJNOKSÁG, OSZTRÁK NAGYDÍJ (RED BULL RING)