Motokrossz-vb: Németh Kornél nyolcpontos visszatérése

2014.06.15. 20:01
Minden idők legjobb magyar motokrosszosa, Németh Kornél hároméves kihagyás után nagyszerűen tért vissza a világbajnokságba: 2009 után újra vb-pontoknak örülhetett.
A magyar klasszis az Olasz Nagydíjon első ízben versenyzett az idén elrajtolt új királykategóriában, az MXGP-ben, ahol azonnal letette a névjegyét: a 18. és a 16. helyen végzett. KTM-es honfitársunk a nyolc vb-pontjának köszönhetően a két futam összetettje alapján a 18. helyen végzett.Németh Kornél ezzel a sikerével karrierje alatt immár a hatodik világbajnoki géposztályban szerzett pontot, amit a tízszeres belga világbajnok Stefan Everts mondhat el magárólA motokrossz Európa-bajnokságon a 300 köbcentis Eb (EMX300) sorozat 4. fordulójában Szvoboda Bence karrierje eddigi legjobb Eb-eredményét érte el. Az olaszországi viadalon mindkét futamban a harmadik helyen végzett, aminek köszönhetően a KTM-es krosszos a két futam összetettje alapján a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Vb-pontszerzőnk a sikerének köszönhetően a tabellán a nyolcadik helyről feljött a negyedikre.