Motokrossz: Kovács Ádám a legjobb Csehországban

NAGY NORBERTNAGY NORBERT
2016.08.28. 07:11
Kovács Ádám remekelt Csehországban (Fotó: Szabadfi Éva)
Kovács Ádám nem pihen. A Team HTS KTM ifjú tehetsége a német ADAC Junior MX sorozat után egy héttel a cseh juniorbajnokságban mérette meg magát. A hétfordulós széria negyedik állomásán magabiztos motorozással nyert. és 10 ponttal vezeti a kategóriáját.

Még csak újonc a 85 köbcentisek között, mégis sikert sikerre halmoz a 13 éves ráckevei motoros. Kovács Ádám pályafutása során 11 európai ország bajnoki sorozatában állhatott már a dobogó legmagasabb fokára. Szombaton újra az ő tiszteletére szólt a magyar himnusz. Idén ez már a második győzelme volt ebben a bajnokságban.

Nem indult pedig könnyen a nap Ádám számára, a kvalifikációs edzésen a második pozíciót szerezte meg, aztán az első futamban rosszul rajtolt, és a mezőny végéből kellett felzárkóznia. A finisre két másodpercre tudta ledolgozni a hátrányát a győztessel szemben, így a második helyen intette le a kockás zászló.

Jakob Kristóf szintén felállhatott a dobogóra (Fotó: Szabadfi Éva)

A második futamra módosítottak a beállításokon, és ez meghozta a várt sikert. Magabiztos, tizenegy másodperces előnnyel nyerte ezt a felvonást, így a két futam összesített részeredményei alapján ő szerezte a legtöbb pontot, vagyis ő nyerte ezt a fordulót. A kategória másik magyar tehetsége, Jakob Kristóf szintén felállhatott a dobogóra, harmadik lett.

A 65 köbcentis géposztályban is szép magyar sikerek születtek. Zanócz Noel végzett a legelőkelőbb pozícióban, összetettben a második helyen zárt, miután az első futamot megnyerte, a második felvonásban pedig a negyedik helyen intették le. Técsi László Márk lett a bronzérmes, Pergel Bence pedig a negyedik pozícióban fejezte be a viadalt.

A magyar juniorok a bajnoki pontvadászatban is előkelő helyen állnak.