MotoGP: drámai utolsó kör, pokolian szoros a Moto3

2013.09.29. 12:32
Sokáig vezetett Maverick Vinales a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as kategóriájának Aragóniai Nagydíján, ám végül honfitársa, Álex Rins nyerte meg a vasárnapi futamot. A harmadik helyen is egy spanyol versenyző zárt, nevezetesen Alex Márquez.

Vinales vezetett minimális előnnyel (0.139 másodperc), amikor a mezőny megkezdte az utolsó kört. Az egyes kanyarban azonban Rins remek előzéssel az élre állt, és meg is őrizte pozícióját, így megnyerte a futamot. A verseny után Vinales elmondta, problémája volt a sebességváltóval, ezért nem tudta megtartani az első helyet.

A pontversenyben élen álló Luis Salom „csak” negyedik lett, így Vinales 12, Rins 9 pontra megközelítette őt négy futammal a szezon vége előtt.