Formula E: Wehrlein ért célba elsőként, de Di Grassié a győzelem

B. Ö. B.B. Ö. B.
2021.06.20. 00:02
Kettős győzelmet aratott az Audi a mexikói első versenyen (Fotó: DPPI)
Úgy tűnt, hogy győzelemre tudja váltani a pole pozícióját Pascal Wehrlein a Formula E mexikói versenyhétvégéjének első futamán, ám a Porsche német versenyzőjét a technikai szabályok megszegése miatt a verseny leintését követően kizárták. A győzelem így Lucas di Grassié (Audi) lett, aki mögött a csapattársa, René Rast ért célba. A dobogóra még Edoardo Mortara (Venturi) állhatott fel.

Pascal Wehrlein nyerte meg a mexikói időmérőt, a Posche német versenyzője mellől Oliver Rowland, a harmadik pozícióból pedig Jake Dennis várhatta a piros lámpák kialvását a pueblai első versenyen. Rowland számára viszont már a rajt előtti percek sok izgalmat hoztak, hiszen probléma adódott a 22-es számú Nissan rádiójával, így az autót hosszasan szerelni kellett.

Rowland számára a rajt sem sikerült jól, és az első kanyarokban egészen a 14. helyig esett vissza. Ezzel szemben Wehrlein megtartotta a vezetést, mögé Maximilian Günther és Dennis zárkózott fel. Nick Cassidy még Rowlandnél is rosszabbul járt, hiszen a start utáni helyezkedésben hibázott, és az autója a falnak csapódott.

A Virgin mentésének az idejére a pályára küldték a biztonsági autót, ám szerencsére néhány percnél nem tartott tovább a versenyzés korlátozása. Nem sokkal a folytatás után többen felvették az első támadó módjukat – amikor az élen autózó Wehrlein is megtette ezt, visszaesett a harmadik pozícióba a BMW Andretti párosa mögé.

A német hamar „levadászta” Dennist, ám Günther csak akkor került ismét mögé, amikor a BMW versenyzője is felvette a támadó módot – a 10. körre egyébként sokan már túl másodszorra is megtették ezt. Egy körrel később Jean-Éric Vergne-t Alexander Sims tolta a falnak a csatájuk közben, s bár a francia magától vissza tudott térni a bokszutcába, fel kellett adnia a versenyt.

A 15. körben a második és harmadik helyen autózó BMW-versenyzők bonyolódtak csatába, ami helycserével végződött – Günther jött fel az élen magabiztosan autózó Wehrlein mögé. A következő körben viszont ismét a pályára kellett küldeni a biztonsági autót, miután Alexander Lynn (a csapattársa előző körös „módszerével”) a falnak tolta Birdöt.

A brit versenyző lett a futam harmadik kiesője, a safety car néhány perc után elhagyta a pályát. Bár Wehrlein előnye eltűnt, az első helyet szépen megtartotta az újraindításkor. Hiába volt már csak kicsivel több mint 10 perc hátra a versenyből, Wehrlein egyáltalán nem lélegezhetett fel, hiszen a sportfelügyelők elkezdték vizsgálni, mert felmerült a gyanúja valamilyen technikai szabálytalanságnak.

Az utolsó percekben Wehrlein mögött alakult ki nagy csata, aminek a végén Edoardo Mortara örülhetett a leginkább, hiszen feljött a második helyre. Nem sokkal később azonban Lucas di Grassi elvette tőle ezt a pozíciót, aki mögé ezután a csapattársa, René Rast is felzárkózott.

Bár Wehrlein végül az első helyre hozta be a Porschét, a leintést követően kizárták – a győzelmet így Di Grassi örökölte meg. A brazil pilóta mellé Rast és Mortara állhatott fel a dobogóra. Pontot szerzett még Sims, Dennis, Da Costa, Vandoorne, Evans, De Vries és Lynn.

A vasárnapi program a harmadik szabadedzéssel veszi kezdetét magyar idő szerint 17.10-kor. Az időmérőt 18.45-től, a második futamot pedig 22.30-tól rendezik.

FRISSÍTÉS: Bár a futam után egy ideig nem lehetett tudni, hogy pontosan milyen szabályt szegtek meg a Porschénál, azóta kiderült, hogy miért zárták ki Wehrleint, sőt, a csapattársát, André Lotterert is. A csapat ugyanis nem informálta a hivatalos gumiszállítót, a Michelint, hogy pontosan milyen gumikkal vágnak neki a futamnak a versenyzői, pedig a szabályok szerint ezt még a verseny megkezdése előtt meg kellett volna tenniük.