Most akkor jók vagyunk?

2016.04.06. 20:19
Egy dolog biztos – az Allianz arénába nem győzni járnak még a legnagyobb csapatok sem, sőt, a Bayern legtöbb ellenfele nem ritkán hatalmas pofonokba szaladt itt bele. Kapott már itt zakót a Porto, az Arsenal, de még a Barcelona is az utóbbi időkben, adódik tehát a kérdés: panaszkodhatunk-e egyáltalán az 1-0 miatt? Most akkor jók vagyunk?

Nem könnyű véleményt formálni a látottakról. Egyrészt nagyon büszke vagyok a csapatra, mert nem védekező felállásban vágtunk neki a párharcnak. Ugyan nem volt sokat nálunk a labda – erre számíthattunk – ha viszont megcsíptük, akkor mertünk támadni. A hátvédsorunk is egész jól szuperált, hisz helytálltak a világ egyik legjobb támadóalakzatával szemben. Másrészt viszont ott van az ember szájában egyfajta keserű szájíz is, mivel nem sikerült gólt lőnünk, noha többször is közel kerültünk hozzá.Egyrészt nagyon büszke vagyok a csapatra, mert nem védekező felállásban vágtunk neki a párharcnak. Ugyan nem volt sokat nálunk a labda – erre számíthattunk – ha viszont megcsíptük, akkor mertünk támadni. A hátvédsorunk is egész jól szuperált, hisz helytálltak a világ egyik legjobb támadóalakzatával szemben. Másrészt viszont ott van az ember szájában egyfajta keserű szájíz is, mivel nem sikerült gólt lőnünk, noha többször is közel kerültünk hozzá.

De alakulhatott volna ez a meccs máshogy is. Benne volt a pakliban egy második Bayern gól, és egyedül Éderson jó helyezkedéseinek és Lewandoski rossz napjának köszönhető, hogy nem lesz tét nélküli a lisszaboni visszavágó. Ugyanakkor lefolyhatott volna egy olyan szcenárió is, ahol Jonas belövi, amit Portugáliában egyébként mindig belő, a Bayern aztán az utolsó negyed órában nem képes újra vezetést szerezni, és már kész is a bravúr.

Nem így történt azonban, hanem maradt egy soványka Bayern előny, ami tulajdonképpen egy teljesen elfogadható eredmény nekünk, de még mindig nincs megválaszolva a kérdés. Most akkor jók vagyunk?

Olvasom a különböző sportoldalakon lévő Bayern drukkerek kommentjeit, akik egy emberként ócsárolják Guardiolát, panaszkodnak a játékosokra, nézhetetlennek titulálják a játékukat. Szerintük a Benfica egyáltalán nem volt jó, hanem egyszerűen a Bayern München volt pocsék.

Ezek az emberek viszont nem úgy nézték a meccset, ahogy mi, benfiquisták. Ők kizárólag a saját játékosaikkal voltak elfoglalva. Nem is csoda, a mieink közül a legtöbben senkit sem ismernek, teljesen jogos, hogy elkerülte a figyelmüket, hogy Renato Sánchez pl. a pálya minden részén feltűnt, mindenbe belepiszkált és rengeteg támadást megakadályozott már akkor, még mielőtt azok megindultak volna. Vagy azt sem láthatták, ahogy Lindelöf majd belerokkant, úgy megkínlódott Lewandowskiékkal, de egy-két kisebb hibát kivéve remekül helyezkedett és tisztázott. Édersont sem vették észre, hisz ők úgy látták, hogy Lewa és Müller beléje rúgta a labdát, és nem úgy, hogy Éderson kivédte a lövésüket. Pedig az utóbbi történt. A brazil többször is hárított, és kiélezett helyzetekben remekül reagált.

Hibás meglátás tehát az, hogy kizárólag a Bayern gyenge játékának az eredménye ez az 1-0. Igenis megnehezítettük a dolgukat. Rég nem értékeltük egyenként a játékosokat, de most megteszem, hiszen ez egy különleges meccs volt.

Éderson: Teljes mértékben meg lehetünk vele elégedve. Amint azt már mondtam, végig higgadt volt, és elsősorban neki köszönhetjük, hogy maradt tétje a párharcnak a visszavágóra. A szezon legnehezebb szakaszában kellett beugrania Júlio César helyére, de eddig egyszer sem vallott kudarcot. 7.5

André Almeida: Védekezésben még csak-csak helytállt (bár Ribéryvel nagyon megkínlódott), de amikor labdához jutottunk és támadást próbáltunk vezetni a jobb oldalon, többször is az ő gyatra passzai miatt döglött be az egész, még mielőtt felugorhattunk volna a kanapéból. 6.0

Victor Lindelöf: Egy világklasszis támadót kellett fognia a B-csapatból felhozott svédünknek, de egy-két kisebb hibát kivéve abszolút helytállt. Remekül helyezkedett és sokszor tisztázott. 7.0

Jardel: Lassúsága eléggé feltűnő volt, mégis mindig ott volt, ahol kellett. Kisebb osztályzata annak eredménye, hogy Lindelöf többet robotolt nála. 6.5

Eliseu: A gyors gólt róla kaptuk. A támadással feljövő Vidalt kísérte ugyan, de végig le volt róla maradva egy méterrel. Sajnos már egy jó ideje ő a gyenge láncszem a csapatban, mégis rendre ő kezd a baloldalon, pedig Grimaldo és Almeida személyében lenne lehetőség váltásokra. Ezt a hibáját kivéve viszont most ő is nagyon igyekezett, és bár a tőle sokkal gyorsabb Douglas Costa rengetegszer megforgatta, sokszor sikerült tőle elpiszkálnia a labdát. Igazságtalan lenne túlságosan lehúzni. 5.5

Ljubomir Fejsa: Szinte harmadik belsővédőként játszott, Lewandowski hatástalanításában jelentős szerepe volt. Pont annyira volt kemény, amennyire kellett és amennyi még belefért. 7.0

Renato Sánchez: Rengeteg energia van benne, hisz még a meccs legvégén is úgy sprintelt, mintha frissen becserélt játékos lenne, ráadásul ez az egész meccsen jellemző volt rá. A pálya minden négyzetméterében feltűnt és alaposan megnehezítette a bajorok dolgát. Ugyanakkor a támadások felépítésénél még mindig sok labdát elad, gyakran rosszul méri fel a helyzeteket. Reméljük, hogy ebben gyorsan fejlődik majd, és komplett játékossá érik, még mielőtt elviszik gazdagék. 7.0

Nico Gaitán: Ez idáig minden Bl meccsen a legjobbak között volt, most azonban hatástalanítani tudták. Persze így is volt egy-két szép elfutása, és gólt is lőhetett volna az első félidő végén, ha nem vetődik bele egy védő, de ez most nem az ő napja volt. 6.0

Pizzi: Őt még jobban eltüntették, mint Gaitánt, ráadásul, amikor lehetősége lett volna egy jó beadásra, azt is elrontotta. A visszavágón én már Salvióra szavazok, de akár Carcela is jöhet. 5.5

Kostas Mitroglou: Tudtuk, hogy nem fog túl sok labdát kapni, és ez így is lett. A kommentátor alig mondta ki a nevét egy párszor, viszont egy nagy helyzete neki is adódott, amit sajnos elhirtelenkedett. 6.0

Jonas: Labdát nem sokat kapott, viszont saját magát helyzetbe tudta hozni párszor. A meccs legnagyobb helyzetei az ő nevéhez fűződnek. Kicsit bosszantó, hogy az ilyeneket a portugál csapatoknak mind bevágja, itt viszont elrontotta. Megkapta a második sárgáját, így Lisszabonban nem játszhat majd, viszont egyáltalán nem biztos, hogy ez nagy baj. Raúl Jiménez pl. megmutatta a nagy meccseken, hogy lehet rá számítani. 6.5

Jiménez a rendelkezésére álló 20 perc alatt nem nagyon tudott a labda közelébe kerülni, bár úgy nehéz, ha a pálya másik részén folynak a történések. Salviónak bő 10 perc jutott, Jiménezhez hasonlóan csak mezét fente össze, semmi egyéb. Samaris pedig a hosszabbítás 5 percére jött be, de így is rögtön egy blokkolás/felszabadítás kombó volt az első mozdulata. Ő talán még jobb lett volna hátul, mint Jardel.

Mindent összevetve örvendetes, hogy Lisszabonban még szurkolhatunk a továbbjutásnak, még akkor is, ha a realitások nem ezt akarják kimondatni velünk. Van egy hét szusszanási időnk egy coimbrai úttal összekötve, aztán pedig várjuk a csodát.