UEFA: spanyol bíró vezeti a BL-, francia az El-döntőt

M. D.M. D.
2021.05.12. 18:30
Mateu Lahoz Spanyolországban nem örvend osztatlan népszerűségnek (Fotó: AFP)
A Manchester City–Chelsea Bajnokok Ligája-döntőt a spanyol Antonio Mateu Lahoz, a Manchester United–Villarreal Európa-liga-finálét a francia Clément Turpin vezeti – jelentette be az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a hivatalos felületein.

Az UEFA a Bajnokok Ligája-döntő játékvezetőjének Antonio Mateu Lahozt jelölte ki. A 44 éves spanyol bíró a BL mostani kiírásában eddig hat találkozón fújta a sípot – köztük a Bayern München és a Paris Saint-Germain negyeddöntős párharcának első mérkőzésén –, és ő vezette a spanyol bajnokságban az FC Barcelona és az Atlético Madrid múlt hétvégi rangadóját (0–0) is. Lahoz a legrangosabb európai kupasorozat 2019-es fináléjában (Tottenham–Liverpool 0–2) negyedik számú játékvezetőként működött közre. Bekerült az idei Európa-bajnokság bírói keretébe is.

Az UEFA megjegyzi, a Bajnokok Ligája döntőjének nincs még végleges helyszíne.

Az Európa-liga gdanski döntőjében Clément Turpin fújja majd a sípot. A 38 esztendős francia játékvezető a BL jelenlegi idényében hat meccset vezetett, ő dirigált többek között a Chelsea és a Porto negyeddöntős párharcának visszavágóján. Turpin számára sem ismeretlen már az európai kupadöntők hangulata, hiszen a 2018-as BL-döntőben (Real Madrid–Liverpool 3–1) negyedik számú bíróként tevékenykedett. Lahozhoz hasonlóan ő is tagja a bírói Eb-keretnek.

Az Európa-liga fináléjára május 26-án, a Bajnokok Ligája döntőjére május 29-én kerül sor.