Női BL: négygólos wolfsburgi vereségével kiesett a Chelsea

2021.12.17. 01:08
A wolfsburgi hölgyek emlékezetes győzelmet arattak (Fotó: AFP)
A Wolfsburg hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Chelsea-t a női labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, így a Juventusszal karöltve továbbjutott az A jelű négyesből, míg a legutóbbi idényben döntős angol együttes nem lesz ott a legjobb nyolc között.
HÉTFŐN SORSOLNAK
A negyeddöntőben a csoportelsők a csoportmásodikok közül kapnak ellenfelet. Az egyetlen kritérium, hogy az azonos kvartettből továbbjutó együttesek nem kerülhetnek össze egymással. A negyeddöntőben minden párharcban a csoportelső játszhatja hazai pályán a visszavágót. A döntőt a tervek szerint május 22-én rendezik Torinóban, a Juventus stadionjában.
CSOPORTELSŐK: Wolfsburg (német), PSG (francia), FC Barcelona (spanyol), Lyon (francia)
CSOPORTMÁSODIKAK: Juventus (olasz), Real Madrid (spanyol), Arsenal (angol), Bayern München (német)

A-CSOPORT. A női Bundesligában fél távnál listavezető, kétszeres BL-győztes Wolfsburg abban a tudatban léphetett pályára a legutóbbi idényben döntős Chelsea ellen, hogy ha nem nyer legalább két góllal, akkor szinte biztosan búcsúzik a sorozattól. A német csapatnak volt miért visszavágnia, hiszen az előző, 2020–2021-es kiírás negyeddöntőjében kettős vereséggel (1–2, 0–3) maradt alul londoni riválisával szemben.

A szakemberek (és a fogadóirodák) szerint már egy minimális különbségű wolfsburgi siker is meglepetést jelentett volna, ehhez képest Jakabfi Zsanett korábbi csapata Svenja Huth és Tabea Wassmuth két-két góljával 4–0-ra kiütötte a „kékeket”, ezzel kiharcolta a továbbjutást a negyeddöntőbe, sorozatban már a tizedik évben. A Chelsea kieséséhez az is kellett, hogy a 2017-es megalapítása óta a BL-ben először nyolc közé jutó Juventus a papírformát érvényesítve ugyancsak 4–0-ra megverte a csoportutolsó svájci Servette-et – így az angol, a német és az olasz együttes is 11, az egymás elleni minitabellán pedig öt ponttal zárt, de súlyos wolfsburgi veresége miatt a Chelsea-nek lett a leggyengébb a gólkülönbsége.

WOLFSBURG–CHELSEA 4–0 – ÖSSZEFOGLALÓ

B-CSOPORT. A két továbbjutó, a Paris Saint-Germain és a Real Madrid is magabiztos győzelemmel fejezte be a csoportkört. A francia sztárgárda 25 gólt szerzett a hat csoportmeccse során, eggyel többet, mint a C-csoportot szintén hibátlan teljesítménnyel megnyerő Barcelona.

A negyeddöntő és az elődöntő sorsolására december 20-án, hétfőn 13 órától kerül sor.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

Juventus (olasz)–Servette (svájci) 4–0 (Hurtig 12., Girelli 20., 64. – mindkettőt 11-esből, Bonfantini 90.)
Wolfsburg (német)–Chelsea (angol) 4–0 (Huth 16., 23., Wassmuth 60., 78.)

PSG (francia)–Breidablik (izlandi) 6–0
(Bachmann 10., Huitema 45., 90+4., Diani 60., Baltimore 69., Luana 86.)
Real Madrid (spanyol)–Harkiv (ukrán) 3–0 (Peter 19., Maite Oroz 41., Esther González 90+2.)

FC Barcelona (spanyol)–HB Köge (dán) 5–0
(Leila 10., Rolfö 29., Putellas 44., Engen 65., Martens 73.)
Hoffenheim (német)–Arsenal (angol) 4–1 (Brand 22., Hagel 55., 57., Corley 60., ill. Wienroither 38. – öngól)
Hoffenheim: Kocsán Petrát a 83. percben cserélték be.

Lyon (francia)–BK Häcken (svéd) 4–0
(Macario 35., Hegerberg 52., A. Henry 76., Cayman 79.)
Häcken: Csiki Anna kezdőként az 57. percig volt a pályán.
Bayern München (német)–Benfica (portugál) 4–0 (Vilhjálmsdóttir 26., Schüller 28., Gwinn 48. – 11-esből, Bühl 49.)