Ifjúsági Liga: Vancsa ismét betalált, de kikapott a Genktől az MTK

2021.11.03. 17:51
Az MTK Budapest 2–1-re kikapott hazai pályán belga Genktől az UEFA Ifjúsági Liga 2. fordulójának első mérkőzésén. Az előző körben mindkét meccsen eredményes Vancsa Zalán ezúttal is betalált, és a vendégek U21-es magyar válogatott játékosa, Németh András is gólt szerzett.
Vancsa Zalán góljával az MTK vezetett, végül azonban kikapott a Genktől (Fotó: Tumbász Hédi) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Szép számban érkeztek megfigyelők a Hidegkuti Nándor Stadionba, hogy csiszolatlan gyémántra leljenek az MTK és a Genk korosztályos csapatainak (U19) összecsapásán. A felek a legrangosabb európai utánpótlás-sorozat, az UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágának 2. fordulójában feszültek egymásnak, így érthető volt a szakemberek érdeklődése – több topcsapat képviseltette magát, köztük a Manchester City is. A megfigyelők száma mellett a tét sem volt csekély, hiszen az oda-vissza vágós párharc győztese megérheti az európai kupatavaszt. Mint azt Kanta Józseftől, az MTK vezetőedzőjétől megtudtuk, kiemelt jelentőséggel bír a klub életében, hogy a gárda jól szerepeljen az elitsorozatban.

Az első lehetőségek a kezdetben mezőnyfölényben futballozó belgák előtt adódtak, de igazán veszélyes helyzetet nem alakítottak ki. Nem úgy a házigazda, amely egyre magabiztosabb lett, s a félidő közepétől átvette az irányítást – a 24. perctől fogva tizenegy lövéssel próbálkozott. Szükség volt Vic Chambaere bravúrjaira, a belga korosztályos válogatott kapus négy szép védéssel vétette magát észre, de olyan is volt, hogy Jay-Dee Geusens segítette ki azzal, hogy tisztázott a gólvonalról. Sorra alakították ki a helyzeteket a kék-fehérek, ám úgy tűnt, a Genk kihúzza kapott gól nélkül az első félidőt. Ekkor jött Vancsa Zalán, aki gyors ellentámadás végén előbb Lucas Beertent, majd a 15 éves (!) Madi Monamay Nsosemót fektette el, s higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. Öröm volt nézni a bátran futballozó magyar csapatot, amely lényegesen jobban játszott ellenfelénél.

A fordulás után azonban mintha kicserélték volna a Genket, benyomta kapuja elé az MTK-t, amely nem tudta átvészelni a rohamokat: Németh András választott jó megoldást a kapu előtt, kiegyenlített, majd nem sokkal később Kelvin John passzolta kapuba a Csenterics Adriánról kipattanó labdát. A vezetés birtokában valamelyest visszaálltak a vendégek, de a második félidőben visszafogottabban teljesítő hazaiak már nem tudtak visszakapaszkodni. Bosszantó, hogy a kék-fehérek az első félidőben nem tudtak nagyobb különbségű előnyre szert tenni, ugyanakkor dicséretes, hogy helytálltak Európa egyik legjobb utánpótlás-nevelő klubja ellen.

A visszavágót november 23-án rendezik Genkben.

MTK BUDAPEST–KRC GENK (belga) 1–2 (1–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 851 néző. Vezette: Daniyar Sakhi (Sergey Kalachyov, Samat Tergeussizov) – kazahok
MTK BUDAPEST: Csenterics – Guth, Fekete, Várkonyi, Helembai – Kata, Horváth A. (Georgievszki, 68.) – Miknyóczki, Kovács M., Vancsa – Vasvári (Balogh M., 68., Juhász L., 90+1.). Vezetőedző: Kanta József
GENK: Chambaere – Beerten, Van De Perre (De Grand, 90.), Monamay Nsosemo, Rommens – Swerts, Geusens – John (Arabaci, 90.), El Khannous (Bujemaui, 71.), Abid (Carpe, 89.) – Németh A. Vezetőedző: Hans Somers
Gólszerző: Vancsa (     1–0     ) a 45+1., Németh A. (     1–1     ) az 59., John (     1–2     ) a 64. percben
Kanta József: – A játékosok mindent megtettek, helyenként jól játszottunk egy erős ellenfél ellen. Az elején visszahúzódtunk, de negyedóra után labdákat szereztünk, s a széleken sok egy az egy elleni szituációt alakítottunk ki, remekül működött a játékunk. A második félidőben nem tudtuk úgy megtartani a labdát, volt egy negyedórás rövidzárlatunk, de hátrányban is alakítottunk ki lehetőségeket, mentek becsülettel a játékosaim. Elégedett lehetek velük, sok helyzetet kialakítottak, mindent megtettek, ami miatt büszke lehetek rájuk. Elmondtam nekik a meccs után, emeljék fel a fejüket, mert vár ránk még a visszavágó, amelyen látok esélyt arra, hogy megfordítsuk a párharcot.