BL: Thomas Müller az első német 50-es, a Barca a kedvenc ellenfele

R. B.R. B.
2021.12.09. 10:55
Thomas Müller 50 gólt szerzett a BL-ben (Fotó: AFP)<br />
Íme, a Bajnokok Ligája 6. fordulójának szerdai meccseinek legérdekesebb statisztikái!

• Az alábbi csapatok jutott tovább:
– csoportgyőztesek: Ajax, Bayern München, Juventus, Liverpool, Lille OSC, Manchester City, Manchester United, Real Madrid
– csoportmásodikok: Atlético Madrid, Benfica, Chelsea, Internazionale, Paris Saint-Germain, FC Salzburg, Sporting CP + Villarreal/Atalanta

• A BL-góllövőlista élmezőnye a csoportkör végeztével:
10 gólos: Sébastien Haller (Ajax)
9 gólos: Robert Lewandowski (Bayern München)
7 gólos: Mohamed Szalah (Liverpool), Christopher Nkunku (RB Leipzig)
6 gólos: Cristiano Ronaldo (Manchester United)
Ajax-játékos legutóbb az 1995–1996-os idényben lett gólkirály a BL-ben, akkor Jari Litmanen.

• A Bayern München története során másodszor zárta hibátlan mérleggel a csoportkört. Rajta kívül csak a Real Madridnak sikerült ez egynél többször. A BL történetében ez az első idény, amelyben egynél több csapat mindegyik csoportmeccsét megnyerte.
Bayern München (2019–2020)
Ajax, Liverpool, Bayern München (2021–2022)

Thomas Müller megszerezte az 50. gólját a BL-ben. Ő az első német játékos akinek ez sikerült. Neki van a legtöbb gólja azok közül, akik egy csapat színeiben szerepeltek a BL-ben. A Bayern München kétszeres BL-győztes támadója 130 meccsen játszott az elitsorozatban.
Thierry Henry és Thomas Müller (50)

Müller pályafutása során (hét meccsen) nyolc gólt szerzett az FC Barcelona ellen. Ennél többször egy ellenfél ellen sem volt eredményes a BL-ben. A rangsorban az Arsenal a második öt góllal.

Robert Lewandowski a mostani idényben először nem szerzett gólt egy BL-találkozón.

• A Bayern München az FC Barcelona elleni, legutóbbi négy BL-mérkőzésén összesen 17 gólt szerzett.

Gavi életében először a Barca az Európa-ligában/UEFA-kupában szerepel (Fotó: Getty Images)

• A Barcelona 29-szer szerepelt BL-csoportkörben, a mostani csupán a negyedik alkalom, hogy nem jutott tovább. Legutóbb a 2000–2001-es idényben fordult vele elő.

• Amikor a Barcelona legutóbb (a 2000–2001-es évadban) nem jutott tovább a csoportjából a BL-ben…
…Cristiano Ronaldo és Lionel Messi még nem lépett pályára a felnőttek között.
…a Deportivo La Coruna volt a címvédő a spanyol élvonalban.
…a Manchester City kiesett a Premier League-ből.

• A Barca tehetsége, Gavi öt hónappal azután született, hogy az FC Barcelona legutóbb pályára lépett a második számú európai kupasorozatban (akkori nevén az UEFA-kupában).

• Az alábbi európai topklubok ekkor szerepeltek legutóbb az UEFA-kupában/Európa-ligában.
Real Madrid (1994–1995)
FC Barcelona (2003–2004)
Bayern München (2007–2008)
Manchester City, Paris Saint-Germain (2011–2012)
Juventus (2013–2014)
Liverpool (2015–2016)
Borussia Dortmund, Atlético Madrid (2017–2018)
Chelsea (2018–2019)
Internazionale, Porto (2019–2020)
Ajax, Arsenal, Benfica, Manchester United (2020–2021)

• Az FCBarcelona legutóbb a 2003–2004-es évadban szerepelt a második számú európai kupában (az előtte lévő idényben 6. lett a spanyol La Ligában, ezért indulhatott csak az UEFA-kupában, s a nyolcaddöntőben esett ki a Celtickkel szemben – a szerk.). Lionel Messi a következő idényben mutatkozott be a katalánok felnőttcsapatában. A mostani pedig az első évad Lionel Messi távozása után…

• A Benfica először jutott be a nyolcaddöntőbe a 2016–2017-es idény óta. Akkor a legjobb 16 között a Borussia Dortmund búcsúztatta.

• Az FC Salzburg az első osztrák csapat, amely továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba a BL-ben.

• A Lille OSCtörténete során másodszor lesz ott az egyenes kieséses szakaszban. Az első alkalom a 2006–2007-es évadban volt. A francia gárdát akkor a Manchester United ejtette ki a nyolcaddöntőben.

Tom Heaton, a Manchester United 35 éves kapusa pályafutása során először lépett pályára a Bajnokok Ligájában.

• A Manchester United a legutóbbi öt BL-csoportmeccsén egyaránt legalább egy gólt kapott.

Timo Wernernek jól megy a Chelsea-vel a BL-ben (Fotó: Getty Images)

Timo Werner 1 perc, 22 másodperc elteltével talált be szerdán. Chelsea-játékos még sohasem szerzett ilyen korai gólt a BL-ben. Az eddigi rekordot John Terry tartotta, aki 2014 novemberében a Schalke ellen 86 másodperc után volt eredményes.

Werner még nem vesztett el BL-meccset a Chelsea-vel, ha pályára lépett. Összesen 15 BL-fellépése van a londoniak színeiben, ebből 11-szer győzött a csapata.

Thomas Tuchellel ezt megelőzően legutóbb 2019 áprilisában fordult elő, hogy csapata legalább három gólt kapott. Akkor a Lille 5–1-re kiütötte a Paris Saint-Germaint.

• A Chelsea az előző BL-évadban (amikor aranyérmes lett) összesen négy gólt kapott. A Zenit egy meccsen hármat szerzett ellene.

• A csoportkörben a Chelsea Édouard Mendyvel a kapuban összesen egy gólt kapott. Szerdán Kepa Arrizabalagával hármat.

Romelu Lukaku negyedszer játszott orosz csapat ellen a BL-ben, s negyedszer is betalált, összesen öt gólt szerzett. A 2017–2018-as kiíárásban a CSZKA Moszkva ellen otthon és idegenben is eredményes volt, idén a Zenit elleni mindkét találkozón gólt szerzett.