BL-selejtező: kétgólos hátrányból felállt, mégis kiesett a BATE

2010.08.04. 21:11
A két évvel ezelőtt a BL-csoportkörben szereplő fehérorosz BATE Boriszov 3–2-re kikapott az FC Köbenhavn otthonában labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőn, így a dán bajnok jutott tovább.

A brazil César Santin már a 2. percben előnyt szerzett a hazaiaknak, ám a kétgólos előny is kevés volt, hiszen a BATE az első félidő hajrájában öt perc leforgása alatt egyenlített, és ezáltal továbbjutásra állt.

A szenegáli Dame N'Doye második félidei góljával végül a dánok léptek tovább. A lefújás előtti percekben Szergej Szosznovszkijt kiállították, azaz a BATE emberhátrányban könyvelte el a kiesést, illetve az átsorolást az Európa-liga selejtezőjébe.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
FC Köbenhavn (dán)–BATE Boriszov (fehérorosz) 3–2 (César Santin 2., Kvist 27., N'Doye 59., ill. Koncevoj 40., Nyajahcsik 44.)
Továbbjutott: az FC Köbenhavn, 3–2-es összesítéssel