BL: nincsenek szavak a Real sorozatára; megy a Tottenham szívatása

2016.11.23. 12:54
Elképesztő veretlenségi sorozatban van a Real Madrid (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája 2016–2017-es szezonja során is rendszeresen jelentkezünk az érdekességeket taglaló cikkeinkkel. A keddi játéknap után górcső alá vesszük Nikolics Nemanjáék elképesztő dortmundi vendégjátékát, szemezgetünk kicsit a Real Madrid félelmetes veretlenségi sorozatával, valamint foglalkozunk az angol bajnok Leicester City kiváló debütálásával. Íme, a BL-legek!

Fájdalmas Legia-vereség, egy halom rekorddal – kiadós góltermés született a labdarúgó BL F-csoportjának 5. fordulójában: a Borussia Dortmund 8–4-re győzte le a Legia Warszawát, megdöntve a sorozat korábbi gólcsúcsát (Monaco–Deportivo 8–3, még a 2003–2004-es szezonban).

– Az FC Bruges után a Legia a második klub, amely négy gólt szerezve kikapott a BEK és BL történetében (a belgák 1973-ban a Basel ellen szaladtak bele egy 6–4-es pofonba).
– Mint írtuk, a Bajnokok Ligája fennállásának leggólgazdagabb összecsapását láthatták a nézők kedden, amikor 12 találat született a Dortmund–Legián.

A legtöbb gól egy BL-meccsen
12: Dortmund–Legia Warszawa 8–4 (2016. november 22.)
11: Monaco–Deportivo La Coruna 8–3 (2003. november 5.)
9: Paris Saint-Germain–Rosenborg 7–2 (2000. október 24.)
9: Lyon–Werder Bremen 7–2 (2005. március 8.)

– A Legia olyat élt át öt meccsen, ami mással haton sem történt meg: ugyanis már 32 gól esett a lengyel együttes összecsapásain (8–24), ezzel pedig átadta a múltnak a Manchester United 1998–1999-es csoportrekordját (20–11). Tegyük hozzá, a Legiának még egy mérkőzése hátra is van a csoportkörből, Nikolics Nemanjáék a záráskor a Sporting CP-vel csapnak össze.

A legtöbb gól valamely csoportkörben
32: Legia Warszawa (8–24, 2016–2017, 1 meccs még hátravan)

31: Manchester United (20–11, 1998–1999)
29: Tottenham (18–11, 2010–2011)

– A mérkőzés 24. percéig már öt gól esett, amire a BL-ben tegnap estig nem volt példa. Mint ahogy arra sem, hogy a 32. percben pedig 5–2 volt az állás. Hasonló bravúrhoz legközelebb a Monaco és a Depor járt: a két csapat közti, már említett 8–3-as találkozón 45 perc kellett a hét találathoz.

– A Borussia a Bayern Münchent másolta le azzal, hogy egy félidő alatt ötször volt eredményes. A bajorok ezt a bravúrt a Porto ellen hajtották végre, még 2015 áprilisában.

Ousmane Dembélé, a 19 esztendős szélső három gólpasszt osztott ki (mindezt 72 perc alatt), ennél hatékonyabb a jelenlegi szezonban egyetlen meccset figyelembe véve eddig csak Neymar (Barcelona) volt, ő a Celtic ellen adott négy asszisztot.

– Ja, és Felix Passlack, a Dortmund másik játékosa pedig azzal, hogy a 81. percben betalált, minden idők legfiatalabb német Bajnokok Ligája-gólszerzőjévé lépett elő: 18 évesen és 177 naposan mondhatja magáénak ezt a csúcsot.

– De egyébként is, a Legia lassan a kedvenc ellenfelévé válik a BVB-nek, a fekete-sárgák két BL-meccsen összesen 14-szer vették be a varsói kaput.

Sporting CP–Real Madrid

30 – A Real 2–1-re nyert Portugáliában, ezzel sorozatban a 30. tétmérkőzésén maradt veretlen (2016 áprilisa óta 23 győzelem mellett hét döntetlen a blancók mérlege)

25 – ennyi gólt szerzett Zinédine Zidane gárdája a legutóbbi hat idegenbeli BL-összecsapásán.

Monaco–Tottenham

Ha tizenegyes, akkor gól. Volt. Eddig. – Radamel Falcao büntetőt hibázott a Tottenham elleni meccs 11. percében, amivel kiváló sorozatot szakított meg, a Monaco ugyanis ebben a szezonban kilencből kilenc tizenegyesét értékesítette (az összes kiírást figyelembe véve)… A tizedik már nem jött össze.

Fő a támadójáték – ha már tizenegyes, Harry Kane az 52. percben berúgta a Spurs javára megítélt büntetőt. Azt tudták, hogy az angol csapatnak ez volt az első kapura lövése a mérkőzésen? Még egyszer: AZ 52. PERCBEN!

„Ne törjön meg a kapott gól” – 39 másodperccel Kane találata után pedig már Thomas Lemar ünnepelhetett a másik oldalon. „Sokáig” örülhetett a Spurs…

A Tottenham azzal, hogy kikapott, már biztosan nem juthat tovább a 16 közé – hasonló blama londoni csapattal nem történt meg sokszor, mindössze három alkalommal. Az Arsenal az 1998–1999-es, míg a Chelsea az 1999–2000-es, valamint a 2012–2013-as szezonban zúgott ki már a csoportkörben.

Korábban Mauricio Pochettino, a Spurs menedzsere magabiztosan azt nyilatkozta, csapata megnyerheti a Bajnokok Ligáját. A 101 Great Goals gyorsan ki is trollkodta a szakembert.

Sevilla–Juventus

Fontos a jövő – és a Juventusnál ezt szem előtt is tartják! Massimiliano Allegri, a „zebrák” vezetőedzője a hajrában becserélte Moise Keant, amivel a fiatal támadó lett az első olyan játékos, aki a 2000-es években született (Kean 2000. február 28-án látta meg a napvilágot) és a BL-ben pályára lépett.

Keanről valószínűleg nem most hallunk utoljára, ügynöke, a nagyszájú Mino Raiola biztosan tesz majd róla, hogy a „csapból is a fiatal olasz támadó folyjon”.

Super Mario – Mandzukicnak jól megy, klubcsapatában és a horvát válogatottban a legutóbbi tizenkét mérkőzésén összesen kilencszer volt eredményes.

Elsőség, mégsem kerül elő a pezsgő – bármilyen hihetetlen, a 36. percben kiállított Franco Vázquez volt az első sevillai labdarúgó a Bajnokok Ligájában, akit idő előtt leküldtek a pályáról.

Itt viszont jár a pezsgő – a védő Nicolás Pareja (Sevilla) tíz év után tudott ismét betalálni BL-mérkőzésen. A 32 éves játékos legutóbb 2006-ban, a Lille ellen ünnepelhetett.

Leicester City–FC Bruges

Kell ennél jobb bemutatkozás? – Az angol bajnok 2–1-re nyert, eddig veretlen, s biztossá vált, hogy az első helyen zárja a G-csoportot, ennek megfelelően be is jutott a legjobb 16 közé.

BL-menő „rókák” – csak a poén kedvéért: a Leicester a Bajnokok Ligájában öt összecsapáson 13 pontot szerzett, az angol bajnokságban tizenkét meccsen 12 pontot! A gárda a Premier League-ben összesen három találkozón győzött, a BL-ben már 4-en.

Ahogy a Leicesternek, úgy Rijad Mahreznek is jobban megy a legrangosabb európai kupasorozatban, az algériai sztár öt BL-mérkőzésén négy gólnál jár.

Megyünk is a fogadóirodába, megtesszük gyorsan Claudio Ranieri együttesének BL-győzelmét

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

E-CSOPORT
Monaco (francia)–Tottenham (angol) 2–1
(D. Sidibé 48., Lemar 53., ill. Kane 52. – 11-esből)
CSZKA Moszkva (orosz)–Leverkusen (német) 1–1
(Natho 75. – 11-esből, ill. Volland 16.)

Borussia Dortmund–Legia Warszawa 8–4
(Kagava 17., 18., Sahin 20., O. Dembélé 29., Reus 32., 52., 92., Passlack 81., ill. Prijovic 10., 24., Kucharczyk 57., Nikolics 83.)
Sporting CP–Real Madrid 1–2 (Adrien Silva 80. – 11-esből, ill. Varane 29., Benzema 87.)

G-CSOPORT
Leicester City–FC Bruges 2–1 (Okazaki 5., Mahrez 30. – 11-esből, ill. Izquierdo 56.)

H-CSOPORT
Sevilla–Juventus 1–3 (Pareja 9., ill. Marchisio 45+2. – 11-esből, Bonucci 84., Mandzukic 94.)
Dinamo Zagreb–Lyon 0–1 (Lacazette 72.)