BL: Ha nincs gáz az autóban, akkor semmi haszna – Sammer a Dortmund vereségéről

T. B.T. B.
2021.10.20. 09:39
Matthias Sammer nem volt boldog a Dortmund teljesítménye láttán (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének kedd esti játéknapján a Dortmund 4–0-ra kikapott a holland Ajaxtól. A német klubnál tanácsadóként dolgozó klublegenda, Matthias Sammer a médiában alaposan szétszedte a sima vereséget szenvedő Borussiát.

Matthias Sammer, a Dortmundot 2017 óta tanácsadóként segítő klublegenda az Amazon Prime-nak nyilatkozva keményen bírálta a Borussia játékosainak hozzáállását. A sárga-feketék egykori játékosa egy lefulladt autóhoz hasonlította a Dortmundot.

„A győztes csapat nagyon lelkes és lendületes volt. Nem kezdtünk rosszul, de már az ellenfél első lehetőségei után látszott, hogy ma nem fogunk tudni lépést tartani az Ajaxszal. Ha a tested nem is képes felvenni a ritmust, fejben még mindig tudnod kellene kontrollálni magad. Tény, hogy sok olyan játékosunk van, aki nem teljesen fitt. Ennek ellenére, ha nincs gáz az autóban, akkor az autónak semmi haszna fogalmazott Sammer, aki játékosként a Dortmunddal a Német Kupa kivételével mindent megnyert, amit csak lehetett. 1996-ban a német Eb-győzelem után kiérdemelte az Aranylabdát, és egy évvel később csapatkapitánya volt a BL-győztes gárdának.

A Dortmundiak vezetőedzője, Marco Rose sem volt elégedett csapata produkciójával:
„Ez nem igazán volt jó nap a számunkra. Azt láttam a csapaton, hogy bár 2–0 volt az eredmény, ráadásul csak a második vagy a harmadik kapura lövés után, de a testbeszédünk már olyan volt, mintha néggyel lennénk lemaradva. A második kapott gól után elvesztettük a hitünket. Hogyan lehet így szétesni egy ilyen erős ellenfél ellen? – kritizálta játékosait a nyáron a Mönchengladbachtól érkezett német tréner.

Rose arra is kitért, miben látta a vereség okait: „A pálya hátsó harmadában sokkal jobban kellett volna játszanunk. Túl sok hibát követtünk el, bántóan egyszerű hibákat. Az Ajax megmutatta nekünk, milyen kevés mozgással játszottunk az utolsó harmadban. Mindent összevetve, több mint megérdemelt volt az Ajax győzelme. A továbbiakban rendkívül keményen kell dolgoznunk céljaink eléréséréért.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
Besiktas (török)–Sporting CP (portugál) 1–4 (Larin 24., ill. Coates 15., 27., Sarabia 44. – 11-esből, Paulinho 89.)
Ajax (holland)–Borussia Dortmund (német) 4–0 (Reus 11. – öngól, Blind 25., Antony 57., Haller 72.)