Az utolsó percben jött a dráma, a Manchester United kikapott Bernben

B. A.B. A.
2021.09.14. 18:40
A Young Boys megérdemelten nyert a Manchester United ellen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett Cristiano Ronaldo góljával a Manchester United a Young Boys otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában, Aaron Wan-Bissaka kiállítása után teljesen átvette az irányítást a hazai csapat, amely előbb egyenlített, majd az utolsó percben Jesse Lingard óriási hibáját kihasználva a győztes gólt is megszerezte.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

F-CSOPORT
YOUNG BOYS (svájci)–MANCHESTER UNITED (angol) 2–1 (0–1)
Bern, Wankdorf Stadion. Vezette: Francois Letexier (francia)
YOUNG BOYS: Von Ballmoos – Hefti (Szulejmani, 83.), Mohamed Camara, Lauper (Zesiger, 90+2.), Ulisses Garcia – Sierro (Siebatcheu, a szünetben), Martins Pereira (Rieder, 82.) – Fassnacht, Aebischer, Ngamaleu – M. Elia (Kanga, 90+2.). Vezetőedző: David Wagner
MU: De Gea – Wan Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – Pogba, Fred – Sancho (Dalot, 37.), Bruno Fernandes (N. Matics, 72.), Van de Beek (Varane, a szünetben) – Cristiano Ronaldo (Lingard, 72.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Ngamaleu (66.), Siebatcheu (90+5.) ill. Cristiano Ronaldo (13.)
Kiállítva: Wan-Bissaka (35.)

Cristiano Ronaldo hétvégi debütálását követően Ole Gunnar Solskjaer kijelentette, könnyen el tudja képzelni, hogy a Manchester United képes a Bajnokok Ligája megnyerésére.

A végső győzelemig vezető út első lépéseként a Ferencvárost búcsúztató Young Boys várt az MU-ra, akiknél Ronaldo ismét a kezdőcsapatban kapott helyet – és ha már ott volt, újfent megmutatta, miért óriási fegyvertény a visszatérése Manchesterbe: nem telt el negyedóra a mérkőzésből, amikor Bruno Fernandes remek, külsős beadására érkezve az ötösnél megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1). A portugál klasszis a 177. Bajnokok Ligája-mérkőzésén szerepelt – ezzel beállította Iker Casillas rekordját –, s a 136. gólját szerezte.

A góltól eltekintve nem futballozott különösen veszélyesen az MU, amely mindössze kétszer próbálkozott lövéssel, ellenben a hazaiak kilenc kísérletével.

Az angolok helyzete az első félidő végéhez közeledve nehezebbé vált, Aaron Wan-Bissaka teljesen feleslegesen, indokolatlan erővel taposta meg Martins Pereirát, és ezért az angol védőt kiállította Francois Letexier játékvezető.

Solskjaer azonnal reagált a piros lapra, közvetlenül utána beküldte Diogo Dalotot, majd a szünetet követően Raphaël Varane-t.

A háromvédős rendszerre átálló manchesteriek egyre jobban beszorultak, és ennek meg is lett a böjtje: a 66. percben Meschak Elia beadása kétszer is megpattant, de eljutott középre, ahol az érkező Moumi Ngamaleu öt méterről a kapu bal oldalába lőtt (1–1).

A hajrában teljesen beszorult az MU, a Young Boys mindent megtett a győzelemért, arra azonban talán nem számított, hogy azt éppen a vendégek játékosától kapja meg: a ráadás ötödik, utolsó percében a csereként beállt Jesse Lingard röviden tette haza a labdát, erre lecsapott Jordan Siebatcheu, és kíméletlenül kihasználta a ziccert (2–1).

Solskjaer csapata a második félidőben nem jutott el kapura lövésig (az összpróbálkozások száma 20–2 lett), a kiállítás után bekövetkezett összeomlásra nehéz lesz magyarázatot adnia a norvég szakembernek. Az mindenesetre biztosnak tűnik, hogy a korábban említett BL-győzelemig hosszú út vezet…

A csoport másik mérkőzésén
21.00: Villarreal (spanyol)–Atalanta (olasz)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. PERC: GÓÓÓL, FORDÍT A YOUNG BOYS! Lingard elképesztően rosszul adja haza a labdát, Siebatcheu lecsapott rá, majd kíméletlenül kihasználta a ziccert (2–1).

90+2. PERC: Az utolsó két csere a meccsen, Kanga és Zesiger a pályán.

Öt perc a ráadás.

89. PERC: Martial is beszáll a hajrára, Frednek ennyi volt.

88. PERC: Na ez már sokkal jobb volt, Lauper léc alá tartó próbálkozását kapta ki De Gea.

86. PERC: Ngamaleu átlövése kerülte el a kaput.

83. PERC: Két csere a Young Boysnál, Rieder és Szulejmani kapnak néhány percet.

78. PERC: Valaki berohant a pályára a nézőtérről, rövid ideig állt a játék. A „leszerelés” előtt azért egy-két bukfencet bemutatott.

A Manchester United mindössze egyet veszített el az előző 21 idénynyitó BL-meccséből.

76. PERC: A gyors szöglet majdnem meglepte az angolokat, Varane mentett nagyot.

72. PERC: Solskjaer lehozta Ronaldót és Bruno Fernandest is, Lingard és Matics a pályán.

66. PERC: GÓÓÓL, OTT AZ EGYENLÍTÉS! Elia beadása kétszer is megpattant, de megtalálta középen Ngamaleut, aki négy méterről a kapu bal oldalába lőtt (1–1).

64. PERC: Varane húzta ismét az időt, ez már sárga lap.

62. PERC: Hatvankét százalékos labdabirtoklás, három lövés, két szöglet: a második félidő egyelőre a hazaiaké.

57. PERC: Elia lőtte ki a labdát a stadionból.

Cristiano Ronaldónak ez a 177. mérkőzése a Bajnokok Ligájában, ezzel beállította Iker Casillas rekordját.

54. PERC: Ronaldo esett el Camara szorításában a tizenhatoson belül, Letexier határozottan mutatta, nincs tizenegyes.

50. PERC: Martins Pereira ezúttal a vétkes fél volt, sárga lapot kap Bruno Fernandes felrúgásáért.

46. PERC: Két csere volt a szünetben, a hazaiknál Siebatcheu váltotta Sierrót, a vendégeknél Varane Van de Beeket.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Az MU 50 százalékos győzelmi mérleggel rendelkezik a svájci csapatok ellen (négy győzelem, két-két döntetlen és vereség), a Young Boys viszont mindössze egyszer múlt felül angol csapatot (egy döntetlen, hat vereség).

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC: Fassnacht lépett oda Frednek, sárga lap.

Egy perc a ráadás.

43. PERC: Olykor egész ügyesen játszik a Young Boys, ezúttal is eljutott a kapuig a hazai csapat, ám Sierro átlövése gyengén sikerült.

38. PERC: Óriási egyenlítési lehetőség, de kimaradt! Fassnacht lőhetett teljesen szabadon kilenc méterről, de a labda elzúgott a jobb alsó mellett.

37. PERC: Solskjaer azonnal reagált, Dalot érkezett Sancho helyett.

35. PERC: PIROS LAP! Wan-Bissaka taposta meg nagyon keményen Martins Pereirát, akinek aláfordult a bokája. Jogos az ítélet.

32. PERC: Aebischer 18 méterről próbálkozott, de nem találta el a kaput.

30. PERC: Wan-Bissaka kereste Ronaldót egy jó beadással, Von Ballmoos ezúttal is jól mozdult ki.

25. PERC: Azonnal, a kontrából érkezett a válasz: Cristiano Ronaldo balról, 11 méterről a rövidet vette célba, Von Ballmoos ezúttal hárítani tudott.

24. PERC: Fassnacht lőtt ballal 18 méterről, De Geának nyújtózkodnia kellett, de kikapta a jobb alsóba tartó próbálkozást.

22. PERC: Pogba vétett egy technikai hibát, de nincs büntetés: Aebischer jobb oldali beadása után Camara nem találta el jól fejjel a labdát.

20. PERC: Fred tekert a tizenhatosról a bal felső mellé, de már közbefújt Letexier.

13. PERC: GÓÓÓL, VEZET A MANCHESTER UNITED! Bruno Fernandes külsővel hozta helyzetbe az ötösnél érkező Cristiano Ronaldót, akinek lövésébe belekapott Von Ballmoos, de a labda becsorgott a gólvonal mögé (0–1).

12. PERC: Elia lőtte be élesen középre a labdát egy cselt követően, de ott nem érkezett társ.

12. PERC: Shaw beadását Von Ballmoos szedte le Cristiano Ronaldo elől.

5. PERC: Közel tökéletes labda Bruno Fernandestől, Sancho nem tudta jól átvenni.

A Young Boys az eddigi két, MU elleni találkozóját egyaránt elveszítette.

3. PERC: Az első lövés a svájciaké, Elia rázta le magáról Fredet, majd némi szóló után 18 méterről, ballal a bal sarok mellé lőtt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az MU indította útjára a labdát.

Fekete-sárga szerelésben a hazaiak, kék-fehérben a vendégek.

A mérkőzés játékvezetője a francia Francois Letexier.

A mai menü

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírását? Szavazzon!

Cristiano Ronaldo hétvégi debütálását követően Ole Gunnar Solskjaer könnyen el tudja képzelni, hogy a Manchester United képes a Bajnokok Ligája megnyerésére. Részletek itt!

BL-beharangozónkat itt olvashatja el!

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Young Boys–Manchester United Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!