BL, D-csoport: hoppá! A Sheriff legyőzte a Real Madridot

V. Á.V. Á.
2021.09.28. 22:52
A Sheriff bevette Madridot (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai pályán 2–1-re kapott ki a Sheriff Tiraspoltól a Bajnokok Ligája D-csoportjának 2. fordulójában.

A papírformának megfelelően a Real Madrid irányította a mérkőzést. A 17. percben Karim Benzema szabadrúgását követően védett nagyot a vendégcsapat kapusa. A 24. percben azonban jött a hideg zuhany, egy beadás után az üzbég Yakhshiboev a madridiak kapujába fejelt. Sőt, a 31. percben Courtois hibája után majdnem megduplázta előnyét a moldovai csapat. Nem sokkal később Eden Hazard lövését hárította a Sherrif kapusa, a kipattanót pedig Nacho kihagyta. Hiába alakította ki a helyzeteket a királyi gárda, nem tudott betalálni az első félidőben.

Egy kis stat: Ez volt Benzema 50. hazai mérkőzése a BL-ben a Real Madridban, az ezt megelőző 49 találkozón 35-ször talált be. (Opta)

A folytatásban is tovább nyomott a Real, de jól állta a sarat a Sheriff védelme. A 63. percben Vinícius Júniort nem tudták szabályosan megállítani a vendégek, videózás után pedig büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Benzema áll, és elemi erővel lőtte a kapuba a labdát.

Egy kis stat: Megint Benzema! Ez volt a 17. BL-idény, amelyben gólt szerzett, ami még egyetlen játékosnak sem jött össze a sorozat történetében. (Opta)

A győztes gólt azonban nem a Real Madrid szerezte meg. A vendégek luxemburgi légiósa, Sebastian Thill a 90. percben 18 méterről kilőtte a felső sarkot. A 92. percben a korábbi Vidi-légiós, Boban Nikolov is pályára lépett. 1–2

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

D-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–2 (Benzema 63. – 11-esből, ill. Yakhshiboev 25., Thill 90.)
Sahtar Doneck (ukrán)–Internazionale (olasz) 0–0