BL, D-csoport: a Man. City a hajrában törte meg a Plzent

2013.11.27. 22:52
A Manchester City hazai pályán 4–2-es győzelmet aratott a Viktoria Plzen ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjában. A Plzen kitűnően tartotta magát, de a hajrában a City Negredo és Dzeko góljával megtörte a csehek ellenállását.

A Manchester Citynek 33. percig tartott megtörnie a patthelyzetet, Sergio Agüero büntetőből talált be – a támadó minden tétmérkőzést számítva szezonbeli 16. gólját szerezte meg. A szünet előtt Tomás Horava meglepte Joe Hartot távolról, így a Plzen döntetlennel vonulhatott pihenni, és a második félidőben sem adta könnyen magát.

Samir Nasri 65. percben szerzett góljára a 69.-ben felelt Stanislav Tecl, de 2–2 után már csak a Citynek maradt éles lőszere: a 78. percben Jesús Navas beadását a csereként beálló Álvaro Negredo értékesítette, a 89.-ben pedig Edin Dzeko fejjel beállította a végeredményt. Az utolsó fordulóban a Manchester Citynek három góllal kellene nyernie a címvédő Bayern otthonában, hogy csoportelső legyen.