BL: a PSG megcsinálta – címvédő csapatot először búcsúztatott az előző idény ezüstérmese

R. B.R. B.
2021.04.14. 13:33
A PSG nagy csatában kiejtette a címvédő Bayern Münchent (Fotó: AFP)
Hiába nyert idegenben a Bayern München és az FC Porto, a Paris Saint-Germain és a Chelsea jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Íme, a legérdekesebb statisztikák!

PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–BAYERN MÜNCHEN (német) 0–1 (0–1)

Továbbjutott: a Paris Saint-Germain, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

• A Bayern München tovább javította a Bajnokok Ligája-rekordot, mivel sorozatban a 18. idegenbeli mérkőzésén maradt veretlen. Ezt a szériát azonban csak a következő idényben folytathatja.

Keylor Navas még sohasem veszített el kétmeccses BL-párharcot, amelyben pályára lépett.

Eric Maxim Choupo-Moting a legutóbbi öt BL-találkozóján összesen négyszer talált be. A Bundesliga mostani kiírásában egy gólt szerzett eddig. Choupo-Moting a BL-ben több gólt szerzett a PSG ellen, mint a PSG színeiben. A kameruni csatár a párizsi csapatban tíz BL-találkozón összesen egyszer talált be: tavaly augusztusban ő lőtte a PSG továbbjutást jelentő győztes gólját az Atalanta elleni negyeddöntőben.

• A BL történetében először fordult elő, hogy az előző évad ezüstérmes csapata kiejtette a címvédőt az egyenes kieséses szakaszban.
A korábbi próbálkozások:
1996–1997, elődöntő: Juventus (címvédő)–Ajax (előző idény döntőse) 6–2
2010–2011, nyolcaddöntő: Internazionale–Bayern München 3–3
2014–2015, negyeddöntő: Real Madrid–Atlético Madrid 1–0
2016–2017, elődöntő: Real Madrid–Atlético Madrid 4–2
2017–2018, negyeddöntő: Real Madrid–Juventus 4–3

David Alabának ez volt a 425. tétmeccse a Bayern Münchenben, ezzel beérte Franck Ribéryt. Náluk egy külföldi sem lépett pályára többször a bajor gárdában.

• A PSG harmadszor jutott be a legjobb négy közé a BL-ben 1995 és 2020 után. A francia klubok közül csak a Monaco szerepelt ennél többször (négyszer) az elődöntőben.

• A legutóbbi három csapat, amely a BL-negyeddöntőben kiejtette a Bayern Münchent, megnyerte a sorozatot:
2006–2007: AC Milan
2008–2009: FC Barcelona
2016–2017: Real Madrid

• A legutóbbi kilenc BL-idényből nyolcban a Bayern München vagy az a csapat, amely megnyerte a bajor együttes elleni párharcát az egyenes kieséses szakaszban, lett az aranyérmes. A kivétel a 2015–2016-os évad, amelyben a Real Madrid nem találkozott a Bayernnel.

Az első félidőben nem forogtak veszélyben a kapuk a Chelsea–Porto meccsen (Fotó: AFP)

CHELSEA (angol)–FC PORTO (portugál) 0–1 (0–0)

Továbbjutott: a Chelsea, 2–1-es összesítéssel

• A Chelsea története során nyolcadszor jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, ami angol rekord. A londoni klubnál csak a Real Madrid (13), a Bayern München (12) és az FC Barcelona (12) volt többször elődöntős.

Mehdi Taremi az első iráni futballista, aki gólt szerzett BL-negyeddöntőben.

Pepének ez volt a 104. fellépése a BL-ben, így a portugál labdarúgók közül immár ő játszott a második legtöbb meccsen a sorozatban Cristiano Ronaldo után (176). Luís Figo 103 BL-mérkőzésen szerepelt.

• A Chelsea–Porto összecsapás a második meccs a mostani BL-idényben, amelynek az első félidejében egyik együttes sem talált el a kaput. Az első a Dinamo Kijev–Ferencvárostalálkozó (1–0) volt.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Párizs,
Parc des Princes, zárt kapuk mögött. Vezette: Orsato (olasz)
PSG:
Navas – Dagba, Danilo Pereira, Kimpembe, Abdou Diallo (Bakker, 58.) – Paredes, Gueye – Di María (A. Herrera, 88.), Neymar, Draxler (M. Kean, 72.) – Mbappé.Vezetőedző:Mauricio Pochettino
BAYERN MÜNCHEN:Neuer – Pavard, J. Boateng, L. Hernández, A. Davies (Musiala, 71.) – Alaba, Kimmich – L. Sané, Th. Müller, Coman – Choupo-Moting (Javi Martínez, 85.).Vezetőedző:Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Choupo-Moting (40.)

Továbbjutott:aParis Saint-Germain, 3–3-asösszesítéssel, idegenben szerzett több góllal