Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.10.24 22:47 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Címvédőhöz méltó játékkal ütötte ki az AC Milan a Sahtar Donecket

Fölényes győzelemmel csitította el kritikusait az AC Milan a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, ahol 4-1-ra verte az ukrán Sahtar Donecket a San Siróban. A meccsen Gilardino két fejesgóljával kerültek kétgólós előnybe az olaszok, a végén Seedorf duplája aztán mindent eldöntött. A meccs hőse rajtuk kívül a tarthatatlan Kaká volt, akinek azonban a gólszerzés most nem jött össze. A csoport másik mérkőzésén a Benfica az utolsó percekben harcolta ki a három pontot hazai pályán a Celtic ellen.

Gilardoni, Seedorf és Kaká: ellenállhatatlan trió!
Reuters
Gyilkos iramban kezdődött az összecsapás, az ötödik perctől kezdve pedig már a helyzetek is futószalagon érkeztek.

Rat remek átlövése után pillanatok alatt túloldali szöglet következhetett.

Pirlo felívelését követően Alberto Gilardino öt méterről, fejjel a vendégkapu jobb alsó sarkába csúsztatott. 1-0

Lendületben maradt a Milan, Kaká pillanatai következtek.

A brazil csillag először a Pjatov által könnyelműen kiejtett labdára csapott le, nem sikerült azonban büntetnie, beleértek lövésébe. Fél perc múlva aztán szenzációs kényszerítőt követően nézhetett farkasszemet a vendégkapussal, Pjatov azonban óriási reflex-szel szögletre hárított.

Negyedóra sem telt el a meccsből, újra örülhettek a piros-feketék: Seedorf húsz méterről, a balösszekötő helyéről, jobb lábbal csavart középre, Alberto Gilardino felhőfejese aztán a kapu jobb felső sarkában kötött ki. 2-0

A nyílt sisakos küzdelem után valamelyest visszavettek a csapatok az első húsz perc után, Kaká legközelebb a 27. percben bolondította meg a Sahtar védelmét.

Ezután átvette az irányítást a Sahtar, a kapu előtt azonban rendkívül pontatlan ukránoknál sem Jadson, sem Lewandowski, sem Brandao nem tudott szépíteni.

Szünet után nem változott a forgatókönyv, az állás azonban igen.

Az 51. percben Oddo hatalmas hibája után Brandao szerzett labdát közvetlenül a kapu előterében, egy kipattanóból aztán Lucarelli tíz méterről, kíméletlenül a hálóba bombázott. 2-1

A következő tíz percben Kaká-show-t láthatott a San Siro közönsége, a brazil csillag szinte akárhol felbukkant, „megbolondultak” a vendégvédők.

Egyszer Gattusót hozta hatalmas helyzetbe, kétszer pedig maga került ziccerbe ezután, a gól azonban sehogysem akart összejönni számára.

Ami nem ment Kakának, az ment Seedorfnak: a holland középpályás Pirlo két szöglete után mindkétszer védhetetlen gólt ragasztott a második félidő közepén Pjatov hálójába eldöntve a mérkőzést a hetvenedik percre. 4-1

Az AC Milan ezzel átvette a csoportelsőséget az eddig százszázalékos Sahtartól.

A csoport másik mérkőzésén a Benfica az utolsó percekben harcolta ki a három pontot hazai pályán a Celtic ellen.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR

HARMADIK FORDULÓ
AC MILAN–SAHTAR DONECK 4-1 (2-0)
Helyszín: Milánó, Giuseppe Meazza Stadion
Játékvezető: Luis Medina Cantalejo (spanyol)
Asszisztensek: Victoriano Giraldez Carrasco, Antonio Artero Gallardo (spanyolok)