Videó: megállt segíteni ellenfelének az akadályfutó az atlétikai Eb-n

H. D.H. D.
2022.08.16. 16:27
Münchenben a multisport Európa-bajnokságon a 3000m-es akadályfutás egyik futamában esett el a dán Axel Vang Christensen, Nahuel Carabana segítette fel.

A müncheni multisport Európa-bajnokságon a férfiak 3000 méteres akadályfutásának egyik előfutamában a dán Axel Vang Christensen elesett, és fel sem tudott kelni a földről. Az andorrai Nahuel Carabana saját versenyét kockáztatva megállt, és segített neki felállni, majd elhagyni a versenypályát. Axel Vang Christensen elesett, és fel sem tudott kelni a földről. Az andorrai Nahuel Carabana saját versenyét kockáztatva megállt, és segített neki felállni, majd elhagyni a versenypályát.

A futamot az olasz Osama Zoghlami nyerte meg, Carabana utolsóként ért célba, több mint egy perccel lemaradva a győztestől, a közönség ennek ellenére felállva megtapsolta.