Maratoni: a nőknél a New York-i arany is az olimpiai bajnoké lett

K. T. I.K. T. I.
2021.11.07. 19:24
Peres Jepchirchir nyert New York-ban is (Fotó: AFP)
A tokiói olimpia bajnoka, a kenyai Peres Jepchirchir diadalmaskodott a nők között az 50. alkalommal megrendezett New York Marathonon, a férfiversenyt pedig honfitársa, Albert Korir nyerte meg – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

A 27 éves ötkarikás bajnok afrikai futó kiélezett küzdelemben, nagy hajrával győzött. Jepchirchir a szintén kenyai Viola Cheptoóval és az etióp Ababel Yeshanehhel csatázott óriásit, különösen Cheptoo nehezítette meg a dolgát, akit csak az utolsó száz méteren előzött meg. A győzelmet kiváló, 2:22:39 órás idővel szerezte meg Jepchichor, Cheptoo öt, míg Yeshaneh 13 másodperccel ért be mögötte a célba – írta az MTI.

A távirati iroda kiemeli, az ezt megelőző, 2019-es viadalon Albert Korir második lett New Yorkban, idén viszont ő szakította át a célszalagot, miután okosan versenyezve meggyőző diadalt aratott. A verseny felénél a kenyai atléta még közel egy perccel volt lemaradva az éllovasoktól, féltáv után aztán ritmust váltott, s 30 kilométernél megérkezett az élre, majd leszakította vetélytársait, s végül 2:08:22 órás eredménnyel nyert. A második marokkói Mohamed el Aarabi 44 másodperccel maradt el tőle.