Atlétika: Noah Lyles és Abby Steiner nyert 200-on Eugene-ben

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.06.27. 09:26
Noah Lyles (Fotó: AFP, archív)
A férfiaknál a vb-címvédő Noah Lyles, a nőknél Abby Steiner nyerte a 200 méteres síkfutást az amerikai atlétikai bajnokság és világbajnoki válogató utolsó napján a nyári világbajnokságnak is otthont adó Eugene-ben.

A 24 éves Lyles legnagyobb kihívója a mindössze 19 esztendős Erriyon Knighton volt, de a tokiói olimpiai bronzérmesnek 19.67 másodperces idővel sikerült legyőznie riválisát. Az olimpiai negyedik Knighton mindössze két századmásodperccel futott lassabban, így a világbajnokságon is nagy harc várható közöttük.

A nőknél Steiner már az elődöntőben is a világ idei legjobb idejével győzött, de a fináléban még ezen is tudott javítani, 21.77 másodperccel ért célba. Sha'Carri Richardson a 100 méter után 200-on sem tudta beverekedni magát a döntőbe.

A férfiak 110 méteres gátfutó számában a világ idei legjobb idejével rendelkező Devon Allen majdnem lemaradt a vb-ről, de harmadik (13.09) helyével végül biztossá tette helyét a hazai világversenyen, amelyen az országos bajnok Daniel Roberts (13.03) és a második Trey Cunningham (13.08) mellett a vb-címvédő, a finálét ezúttal kihagyó Grant Holloway is ott lehet.

Női 800-on az olimpiai bajnok Athing Mu 1:57.16-tal nyert a kétszeres vb-bronzérmes Ajee Wilson előtt, férfi 400 gáton Rai Benjamin a világ idei legjobb idejével, 47.04-gyel zárt az élen.

Férfi hármasugrásban a kétszeres olimpiai és négyszeres világbajnok Christian Taylor tavalyi Achilles-ín-szakadása után ötödik lett, rajta kívül a 17.07 méterrel bajnok Donald Scott, az ötkarikás harmadik Will Claye és Chris Benard indulhat még a vb-n.

Női súlylökésben Chase Ealey a világ idei legjobbjával, 20.51 méterrel győzött.

Az amerikai válogatóról versenyszámonként a legjobb három szerzett indulási jogot a július 15-én kezdődő, számukra hazai vb-re, amelyen minden számban ott lehetnek a címvédők is.

A jamaicai atlétikai bajnokságon, Kingstonban Shericka Jackson minden idők harmadik legjobb idejével nyertre a női 200 méteres síkfutást.

A 100-on is jamaicai bajnok Jackson 21.55 másodperc alatt ért célba a hosszabbik sprinttávon, aminél gyorsabban csak az 1988 óta világcsúcstartó amerikai Florence Griffith Joyner (21.34), valamint Jackson honfitársa, az ezúttal második helyen végző Elaine Thompson-Herah (21.53) tudta gyorsabban teljesíteni a távot. Bronzérmesként Shelly-Ann Fraser-Pryce zárt.

Férfi 110 gáton az olimpiai bajnok Hansle Parchhment 13.14 másodperccel végzett az élen, a nők 100 méteres gátfutószámában pedig Britany Anderson (12.53) legyőzte a tokiói bronzérmes Megan Tappert.