Atlétika: Kipchoge nyerte meg a tokiói maratonit

2022.03.06. 09:30
Kipchoge nyert Tokióban (Fotó: AFP)
A kétszeres olimpiai bajnok, világcsúcstartó kenyai Eliud Kipchoge nyerte a vasárnapi Tokió Marathont 2:02:40 órás idővel – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A 37 éves afrikai futó, aki a tavalyi tokiói játékokon megvédte ötkarikás címét a Szapporóban rendezett maratoni versenyen, a japán fővárosban először indult. A 2:01:39-es világrekordot 2018-ban, Berlinben érte el – idézte fel az MTI.

A második helyen honfitársa, Amos Kipruto ért célba 2:03:13 órával, a harmadik az etióp Tamirat Tola lett 2:04:14-gyel.

A nőknél is kenyai siker született, a világcsúcstartó Brigid Kosgei 2:16:02 óra alatt teljesítette a távot, mögötte két etióp, Ashete Bekere (2:17:58) és Gotytom Gebreslase (2:18:18) lett a második, illetve harmadik – számolt be a hírügynökség.