Nagyon elkalapálta a Liverpool a Tottenhamet

2013.12.15. 17:15
Jordan Henderson szerezte a második vendéggólt (Fotó: Reuters)
Nem csúcsrangadókkal, de nagynevű csapatok összecsapásaival folytatódtak vasárnap a topligák küzdelmei Európában: Angliában a Tottenham Hotspur a Liverpoolt fogadta. A vendégek a bombaformában lévő Luis Suárez vezérletével lehengerelték a londoniakat, nem kis meglepetésre öt nullára nyertek!

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Liverpool 0–5 (L. Suárez 19., 84. Henderson 41., Flanagan 74., Sterling 89.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Természetesen a bombaformában lévő Luis Suárezről beszéltek a legtöbbet a Tottenham–Liverpool rangadó előtt a sajtóban, az uruguayi fenegyerek Steven Gerrard sérülése miatt megkapta a csapatkapitányi karszalagot is erre a mérkőzésre menedzserétől, Brendan Rodgerstől (Gerrard helyettese, a nemrégiben felépülő Daniel Agger kispadozott). Minden bizonnyal a londoniak menedzsere, André Villas-Boas alaposan kielemezte Suárez játékát – aki ennek ellenére vígan ficánkolt az egész mérkőzésen.

A 18. percben klasszismegmozdulással szerezte meg Luis Suárez a vezetést csapatának, még egy pimasz cselre is volt ereje: 0–1! A hazaiak szerencséjére a támadó következő két ziccerét fogta a francia kapus, Hugo Lloris, aki egy alkalommal fejjel adott kevés híján gólpasszt Suáreznek, de aztán bravúrral helyrehozta hibáját. A második „vörös" gól előtt kétszer is védett, de nem mentett Lloris, aki kiütötte Jordan Henderson, majd Suárez próbálkozását is, végül előbbi csak a kapuba lőtt – a fehér mezes védők érdeklődve figyelték az eseményeket, végül a be nem avatkozás politikája mellett döntöttek (0–2).

Akadtak kisebb lehetőségei a Tottenhamnek, Villas-Boas Ezekiel Fryers és Andros Townsend becserélésével megpróbálta feldobni övéit, de a 63. percben a brazil Paulinho kedélyes kis dél-amerikai karatecsata keretein belül hasba rúgta Suárezt, nyújtott lábbal, amiért piros lapot kapott.

Ez minden fontos kérdést eldöntött tulajdonképpen, csak a végeredményt nem: a liverpooli balhátvéd, Jon Flanagan megrúgta élete gólját, Luis Suárez asszisztja után (0–3), majd az uruguayi negyedik helyzetét már nem rontotta el, csodás emeléssel megviccelvén Llorist (0–4), a kegyelemdöfést pedig Raheem Sterling adta meg, még szép, hogy Suárez indítása után (0–5).

1922 és 1975 után most szerzett harmadízben négynél több gólt idegenben a Liverpool, a Tottenham pedig nem tudott felmutatni a kapu felületére tartó lövést.

Csoda-e, ha sokak szerint ez volt Villas-Boas búcsúfellépése a White Hart Lane-en?!

1. Arsenal 16 11 2 3 33–17 +16 35
2. Liverpool 16 10 3 3 39–18 +21 33
3. Chelsea 16 10 3 3 32–18 +14 33
4. Manchester City 16 10 2 4 47–18 +29 32
5. Everton 16 8 7 1 27–15 +12 31
6. Newcastle 16 8 3 5 21–22 –1 27
7. Tottenham 16 8 3 5 15–21 –6 27
8. Manchester United 16 7 4 5 25–19 +6 25