Premier League: a Stoke City legyőzte a Swansea-t

2014.10.19. 19:02
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Stoke City hazai pályán 2–1-re legyőzte a Swansea Cityt.

A mérkőzés első félidejében egy-egy megítélt büntetőt értékesítettek a csapatok, a második játékrészben aztán érkezett Jonathan Walters, aki negyedórával a lefújás előtt megszerezte a győzelmet érő gólt a Stoke-nak. Jonathan Walters, aki negyedórával a lefújás előtt megszerezte a győzelmet érő gólt a Stoke-nak.

A hazaiak ezzel harmadik sikerüket aratták a szezonban, és pontszámban beérték öt forduló óta nyeretlen ellenfelüket a tabella közepén. Érdekesség, hogy a PL-ben a 4. és 17. helyezettet mindössze öt pont választja el egymástól.

PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Stoke City–Swansea City 2–1
(Adam 43. – büntetőből, Walters 76., ill. Bony 34. – büntetőből)
KORÁBBAN
Queens Park Rangers–Liverpool 2–3 (Vargas 87., 92., ill. Dunne 67. – öngól, Coutinho 90., Caulker 95. – öngól)

1. Chelsea 8 7 1 23–8 +15 22
2. Manchester City 8 5 2 1 18–8 +10 17
3. Southampton 8 5 1 2 19–5 +14 16
4. West Ham 8 4 1 3 15–11 +4 13
5. Liverpool 8 4 1 3 13–12 +1 13
6. Manchester United 7 3 2 2 13–10 +3 11
7. Arsenal 8 2 5 1 13–11 +2 11
8. Swansea 8 3 2 3 11–10 +1 11