PL: villámgyors kontra, kapáslövés – hozta a kötelezőt a Pool

2018.11.11. 14:52
Mohamed Szalah szerzett vezetést a Liverpoolnak a Fulham ellen (Fotó: AFP)
A Liverpool hozta a kötelezőt hazai pályán, 2–0-ra legyőzte a Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában.

A Crvena zvezdától elszenvedett meglepő Bajnokok Ligája-vereség után a Premier League-ben a sereghajtó Fulham ellen javíthatott Jürgen Klopp együttese, a német szakvezető négy helyen is változtatott a kezdőcsapatán. A Fulham nem játszott megilletődötten a mérkőzés elején, mégis hátrányba került a szünet előtt.

A 41. percben Alekszandar Mitrovics fejelt a hálóba, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot (a visszajátszások alapján tévesen), az ellentámadásból pedig megszerezte a vezetést a Liverpool. Trent Alexander-Arnold indította a jobb oldalon Mohamed Szalahot, aki két védővel a nyakán begyalogolt a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsóba lőtt. (1–0)

A fordulás után sem lassított a Pool, nyolc perccel a második félidő kezdete után megduplázta előnyét. Andrew Robertson adott középre a bal oldalról, a hosszún érkező Xherdan Shaqiri senkitől sem zavartatva lőtt kapásból a kapu jobb oldalába. (2–0)

A Liverpool magabiztosan tartotta meg előnyét, a Fulham támadásai rendre elhaltak a túloldalon. A vörösök továbbra is veretlenek a bajnokságban, a Fulham pedig az egyetlen csapat ebben a PL-idényben, amelyik minden meccsén kapott gólt.

Az pedig nem lenne meglepő, ha Szlavisa Jokanovics hétfőtől munkanélküli lenne...