PL: „robbenes” bombagóllal nyert a Brighton a forduló nyitó mérkőzésén

2019.03.09. 15:26
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának nyitó mérkőzésén a Crystal Palace hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Brighton & Home Albiontól.

A Brighton a 19. percben szerezte meg a vezetést: Lewis Dunk nagyjából 80 méteres ívelése egy egyéni hibát követően Glenn Murray elé pattant, aki nem teketóriázott, hatalmas erejű lövést eresztett meg a hosszú alsóba (0–1).Glenn Murray elé pattant, aki nem teketóriázott, hatalmas erejű lövést eresztett meg a hosszú alsóba (0–1).

A szünetig nem született több találat, viszont a második félidőben már az ötödik percben gólnak örülhettek a hazai szurkolók: Andros Townsendet buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Luka Milivojevics értékesítette (1–1).

A 74. percben a vendégek megszerezték a vezető és egyben győztes találatot: Anthony Knockaert volt eredményes, aki a jobb szélről befelé cselezve kilőtte a hosszú felső sarkot (1–2). Még talán a hasonló góljairól híres Arjen Robben sem csinálhatta volna szebben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–2 ( Milivojevics 50. –11-esből, ill. G. Murray 19., Knockaert 74.)