CS. M. 2021.10.22 23:05 Frissítve: 2021.10.22 23:21

PL: kettővel nyert az Arsenal az Aston Villa ellen

Az Arsenal 3–1-re legyőzte az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának első mérkőzésén, pénteken.

Remek mérkőzésen nyert 3–1-re az Arsenal (Fotó: Getty Images)

Hatalmas iramban indult a találkozó, helyzeteket azonban csak az Arsenal tudott kidolgozni, amely a 23. percben Thomas Partey csúsztatásával meg is szerezte a vezetést (1–0). A ghánai középpályás az első gólját érte el a londoniak mezében.

Thomas Partey gólja

Ezt követően is a hazaiak játszottak jobban, akik büntetőhöz jutottak az első félidő hosszabbításában. Pierre-Emerick Aubameyang először kihagyta, de a kipattanót értékesítette, így a szünetben már 2–0-ra vezetett az Arsenal.

A fordulás után egyre jobban játszott a Villa, mégis Aubameyang kiváló passzából Emile Smith Rowe talált be az 56. percben, így már 3–0 volt az állás. A hajrában aztán egy jól eltalált Jacob Ramsey-lövéssel szépített a Villa, de többre már nem futotta a birminghamiektől. 3–1