PL: Pickford gólpasszt adott ide és oda is, Zaha és Ché Adams duplázott

Bacskai János Bacskai János
2022.08.20. 18:00
Nem sokáig örülhetett a Nottingham (AFP)
A Premier League 3. fordulójában a Tottenham után a Crystal Palace, a Southampton és a Fulham is nyerni tudott, ikszelt egymással az Everton és a Nottingham.

A harmadik forduló a Tottenham hazai sikerével kezdődött, Harry Kane pedig ismét megdöntött egy Premier League-rekordot.

Csúcsdöntés nem volt kilátásban a Crystal Palace és Aston Villa mérkőzésén, magas színvonalú mezőnyjáték és pár technikás megoldás a támadóktól annál inkább. Gyors gólváltással indult a mérkőzés, Ollie Watkins megszerezte idénybeli harmadik gólját is, ezúttal Leon Bailey zseniális passzából, majd egy kontra végén az ötös bal sarkáról higgadtan lőtt a kapuba Wilfried Zaha.

Remekül futballozott a hazai középpályás, Jeffrey Schlupp, többször is nagyot mentett a saját kapuja előtt, majd a másik oldalon is ügyeskedett, de a találatát elvette a VAR. Amely segítette a hazaiakat, miután egy szöglet után Lucas Digne kezezett – a büntetőt Zaha nagy erővel a jobb sarokba lőtte volna, de Emiliano Martínez elérte a labdát, amely éppen Zaha elé pattant, közelebbről pedig nem hibázott a szélső.

64 találatával Zaha a 104 gólig jutó Didier Drogba mögött a PL második legjobb elefántcsontparti góllövője lett, a harmadik Yaya Touré (62).

Nagyon formás támadás végén a csereként beálló Jean-Philippe Mateta gólja még a hajrá előtt eldöntötte a mérkőzést, hiába állt be a birminghamiekhez Douglas Luiz, Philippe Coutinho és Danny Ings is.

A korábban nagy költekezést csapó Everton az újonc, a maga őrületes mértékű költekezése végén járó Nottinghamet fogadta. Jellemző adat, hogy a vendégcsapat utolsó kezdőcsapata a második vonalban 26.5 millió eurót ért a játékjogok alapján, a kispadon pedig 13.3 milliónyi érték „csücsült”, most a kezdőcsapat 110.3 millió eurót ért, a kispad pedig 60.1 milliót.

Kellemes, napsütéses futballidőben csapott össze egymással a két csapat, de az első félidő nem hozott ragyogó szórakozást – a veszélyes hazai szabadrúgások ellenére sem. A baseballsapkában védő Dean Henderson a 71. percben kihalászta a bal alsó sarok elől Anthony Gordon 16 méteres lövését, a másik, azaz a liverpooli kapu előtt Neco Williams lőtt picit távolabbról nagyon kevéssel a jobb alsó mellé.

A vége izgalmas lett: a hazai kapus, Jordan Pickford egy rossz helyre ütött labdával előbb gólpasszt adott az előző idényben 19 gólt szerző Brennan Johnsonnak, majd lábbal a saját csatárának, Demarai Graynek készített elő nagyon pontosan. A 94. percben Gordon kihagyta a „mérkőzéslabdát”, maradt a döntetlen.

Nem akármilyen első perces góllal indult a Fulham–Brentford mérkőzés, Bobby Reid lecsúszott lövése pazar emelés lett. Egy másik hazai középpályás, Joao Palhinha a 20. percben remekbe szabott felhőfejessel megduplázta az előnyt, de ezt követően leálltak a hazaiak.

A szünet előtt remek lövéssel szépített Christian Nörgaard, majd a magát megrázó Fulham éke, Alekszandar Mitrovics sorra puskázta el a helyzeteket, miközben a VAR elvett egy Brentford-gólt. Ivan Toney közelről már érvényes találatot szerzett, és sokáig úgy nézett ki, ezzel lesz döntetlen a bajnokin, a 90. percben azonban Alekszandar Mitrovics fejese utat talált a vendégkapuba, és erre nem érkezett válasz a ráadásban.

Fiatalság...

Két mindig, mindenkire veszélyes csapat a Leicester City és a Southampton játszott egymással, csatájukban most a tapasztaltabb hazaiak voltak az esélyesek, a vendégcsapat átlagéletkora a 24 évet sem érte el. James Maddison szabadrúgását talán egy Gavin Bazununál rutinosabb kapus elérte volna, a csereként beálló 26 esztendős Ché Adams azonban egyenlített szinte azonnal – a hazai kapus segítségével.

A hajrában félfordulatból látványos mozdulattal talált a kapuba, és, mint kiderült, ez lett a győztes gól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Crystal Palace–Aston Villa 3–1
(Zaha 7., 68., Mateta 71., ill. Watkins 5.)
Everton–Nottingham 1–1
(Gray 88., ill. Br. Johnson 81.)
Fulham–Brentford 3–2 (Reid 1., Palhinha 20., A. Mitrovics 90., ill. Nörgaard 44., Toney 71.)
Leicester City–Southampton 1–2