PL: otthon mentett pontot az Everton a ligautolsó ellen

2015.02.22. 16:58
Az Everton hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Leicester Cityvel a Premier League 26. fordulójában. A liverpooli együttes jutott vezetéshez, de miután a vendégek fordítottak, Matthew Upson hajrában szerzett öngólja kellett az egyenlítéshez a ligautolsó ellen.

Természetesen az Everton számított az esélyesnek a Leicester elleni PL-bajnokin. Mert bár nem fut túl jó szezont a liverpooli klub, mégiscsak az utolsó helyezett látogatott a Goodison Parkba. Ennek megfelelően némi fölényben játszottak Muhamed Besicék az első félidőben, de a vezetést nem tudták megszerezni.

Az 57. percben – ekkor Besic már nem volt a pályán, mert két perccel korábban lecserélték – aztán megtört a jég: Steven Naismith vette be a vendégek kapuját (1–0). A skót támadó első PL-szezonjában 4, a másodikban 5 gólt szerzett. A 2014–2015-ös szezonban pedig már hatnál jár.

Némi szerencsére, no, meg két cserejátékosra volt szüksége a Leicesternek az egyenlítéshez. Jamie Vardy robogott el a jobb szélen, beadása után Tim Howard kapus és John Stones közös erővel szerencsétlenkedte a labdát az érkező David Nugent elé, aki közelről a kapuba lőtt (1–1).

Howard hét perccel később ismét hatalmasat hibázott. A hazai kapus a jobb oldali beadásnál futott csúnyán a labda alá, ami után Jamie Vardy visszaadását követően Esteban Cambiasso talált közelről a kapuba (1–2). A korábbi Real Madrid- és Inter-játékos harmadik gólját szerezte a szezonban.

A Leicester a legutóbbi 13 idegenbeli mérkőzésén mindössze kétszer szerzett egynél több gólt. Érdekes, hogy a másik csapat szintén liverpooli volt. A Liverpool…

A két találat azonban nem volt elég a győzelemhez, a hajrában ugyanis érkezett Romelu Lukaku, aki több kihagyott helyzet után ezúttal csodálatos mozdulattal repült a labdára, igaz, gólt így sem tudott volna fejelni, ha nem érkezik Matthew Upson is, aki saját kapujába továbbította a labdát – pontot mentve ezzel az Evertonnak. 2–2

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Everton–Leicester City 2–2 (Naismith 57., Upson 88. – öngól, ill. Nugent 63., Cambiasso 70.)