PL: összejött Conte első bajnoki győzelme a Spurs élén

Cs. B.Cs. B.
2021.11.21. 19:38
Összejött Antonio Conte első bajnoki győzelme a Tottenham élén (Fotó: AFP)
A Tottenham hazai pályán fordított (2–1) a Leeds United ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának záró meccsén.

Összejött Antonio Conte első PL-győzelme a Tottenham kispadján – az előző fordulóban csak döntetlent játszottak az Evertonnal – még úgy is, hogy a Leeds United az első félidő végén megszerezte a vezetést. Az idén nyáron a Manchester Unitedtől átigazolt Daniel James juttatta előnyhöz a „pávákat”. Ráadásul a walesi szélső az első gólját jegyezte a 2021–2022-es évadban.

A Spurs gyengeségét mutatta, hogy a játékrészben egyetlen lövést sem adott le a leedsiek kapujára. Ehhez képest a második félidőben négyszer is eltalálták a londoniak az ellenfél kapuját, két esetben pedig a gól is összejött nekik: Pierre-Emile Höjbjerg és Sergio Reguilón találatával megfordították a meccset.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Tottenham–Leeds United 2–1
(Höjbjerg 58., Reguilón 69., ill. D. James 44.)
Manchester City–Everton 3–0 (Sterling 44., Rodri 55., Bernardo Silva 86.)
Szombati mérkőzések
Watford–Manchester United 4–1
(J. King 28., I. Sarr 44., Joao Pedro 90+2., Dennis 90+6., ill. Van de Beek 50.)
Aston Villa–Brighton 2–0 (Watkins 84., Mings 89.)
Burnley–Crystal Palace 3–3 (Mee 19., Wood 27., Cornet 49., ill. Benteke 8., 36., Guéhi 42.)
Newcastle United–Brentford 3–3 (Lascelles 10., Joelinton 39., Saint-Maximin 75., ill. Toney 11., R. Henry 31., Onyeka 61.)
Norwich City–Southampton 2–1 (Pukki 7., Hanley 79., ill. C. Adams 4.)
Wolverhampton–West Ham United 1–0 (R. Jiménez 58.)

Leicester City–Chelsea 0–3