Meglepetés a javából: a ligautolsó győzelemmel távozott az Old Traffordról

B. A.B. A.
2021.01.27. 21:05
Oliver Burke megpattanó lövése döntötte el a három pont sorsát (Fotó: AFP)
A sereghajtó Sheffield United óriási meglepetésre 2–1-re legyőzte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

MANCHESTER UNITED–SHEFFIELD UNITED 1–2 (0–1)
Manchester,
Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezette: Bankes
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Maguire, Tuanzebe (Van de Beek, 82.), Alex Telles (Shaw, 82.) – P. Pogba, Matics – Greenwood (Cavani, 66.), Bruno Fernandes, Rashford – Martial. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
SHEFFIELD:
Ramsdale – Basham, Jagielka, Ampadu – Baldock, Fleck, Lundstram, Norwood, K. Bryan (Bogle, 53.) – Sharp (Burke, 70.), McGoldrick (Brewster, 80.). Menedzser: Chris Wilder
Gólszerző: Maguire (64.), ill. K. Bryan (23.), Burke (74.)

A Manchester United a szerdait megelőző négy hazai PL-meccsét megnyerte a Sheffield United ellen, és abban a tudatban lépett pályára, ha ötödször is megteszi, visszaveszi a vezetést a városi rivális Manchester Citytől.

Ehhez képest elég álmosan kezdett Ole Gunnar Solskjaer csapata, egy Marcus Rashford-lövést leszámítva nem igazán tudott veszélyeztetni a mérkőzés első felében, míg a vendégeknél Billy Sharp ziccerénél David de Geának kellett nagyot védenie lábbal.

Az első figyelmeztető jelet nem vette elég komolyan az MU, ezt pedig kíméletlenül megbüntette a Sheffield: a Sharpnak korábban kiváló labdát adó John Fleck végzett el szögletet a jobb oldalról, Kean Bryan pedig Axel Tuanzebe és a határozatlan De Gea között felemelkedve a jobb sarokba fejelt (0–1). A hazaiak azt reklamálták, hogy Sharp megtámasztotta a spanyol kapust, Peter Bankes azonban megadta a gólt.

A túloldalon hasonló szituáció játszódott le néhány perccel később, ekkor Harry Maguire feküdt alá Aaron Ramsdale-nek, Anthony Martial hiába lőtt a kapuba, Bankes ekkor már közbefújt. Ennél nagyobb lehetősége nem volt az MU-nak, a Sheffield United először vonulhatott előnyben a szünetre ebben az idényben...

A fordulás után Maguire remek fejese visszahozta a manchesteriek reményeit, hogy aztán éppen a másik középső védő, Tuanzebe temesse el azokat: a hazaiak érthetetlen módon hagyták passzolgatni a Sheffieldet a tizenhatoson belül, a csereként beállóOliver Burke lövése megpattant az angol korosztályos válogatott védőn, így De Geának nem volt esélye a hárításra (1–2).

A Sheffield United mindössze másodszor (idegenben először) nyert a PL-idényben, az MU nagy esélyt szalasztott el, és ez még visszaüthet a bajnoki címért zajló versenyfutásban.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Everton–Leicester City 1–1
(J. Rodríguez 30., ill. Tielemans 67.)
Korábban
Burnley–Aston Villa 3–2 (Mee 52., McNeil 76., Ch. Wood 79., ill. Watkins 14., Grealish 68.)
Chelsea–Wolverhampton Wanderers 0–0
Brighton & Hove Albion–Fulham 0–0

Kedd
Crystal Palace–West Ham United 2–3 (Zaha 3., Batshuayi 90+7., ill. Soucek 9., 25., C. Dawson 65.)
Newcastle United–Leeds United 1–2 (Almirón 57., ill. Raphinha 17., J. Harrison 61.)

Southampton–Arsenal 1–3 (Armstrong 3., ill. Pépé 8., Saka 39., Lacazette 72.)
West Bromwich Albion–Manchester City 0–5 (Gündogan 6., 30., Joao Cancelo 20., Mahrez 45+2., Sterling 58.)

Csütörtök
21.00: Tottenham Hotspur–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

82. PERC: Van de Beek és Shaw is beáll a hajrára, Tuanzebe és Telles ment le.

82. PERC: Cavani nem tudta leszorítani a lövést.

80. PERC: McGoldrick is lement, Brewster a pályán.

77. PERC: Telles átlövése felperdült, de így lett igazán veszélyes, a lécről vágódott szögletre.

74. PERC: GÓÓÓL! HIHETETLEN, ISMÉT VEZET A SHEFFIELD! A hazaiak érthetetlen módon hagyták passzolgatni a vendégeket a tizenhatoson belül, a csereként beállt Burke lövése Tuanzebén megpattanva került De Gea kapujába (1–2).

70. PERC Sharpnak ennyi volt, Burke a pályán.

69. PERC: Pogba jól érezte meg, hogy Cavani az ötös csücske felé mozog, az uruguayi nem sokkal maradt le az egyébként remek beadásról.

66. PERC: Nem vár tovább Solskjaer, Cavani jön Greenwoodot váltva.

64. PERC: GÓÓÓL, ITT AZ EGYENLÍTÉS! Telles szöglete után Maguire-t egyedül hagyták, az angol védő nagyszerűen bólintott a bal alsóba (1–1).

62. PERC: Rashford szabadrúgását nem volt könnyű megfogni, de Ramsdale-nek sikerült, nem jött ki róla a labda.

57. PERC: Most ziccerben lépett ki az ír támadó, s bár a kapu fölé bombázott, utólag befújták lesnek.

56. PERC: McGoldrickot hagyták lőni, látványos próbálkozása elkerülte a jobb felsőt.

53. PERC: Az első csere a mérkőzésen, a gólszerző Bryant Bogle váltja.

52. PERC: Wan-Bissaka lövése a blokkról vágódott szögletre.

49. PERC: Bruno Fernandes jó ütemben hozta helyzetbe Greenwoodot, aki a gyengébbik lábával eltörte a labdát.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. PERC: Tuanzebe elkésve csúszott oda Flecknek, jogos a sárga.

45+1. PERC: Telles beadása túlságosan mély, Ramsdale-ről most nem jött ki a labda.

Három perc a ráadás.

Sokkal többet és kilencven százalék feletti hatékonysággal passzol az MU, de a gól hiányzik.

40. PERC: Lundstramé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

A Manchester United a jelenlegi bajnokságban hétszer nyert azt követően, hogy az ellenfél szerezte az első gólt, ez több, mint amennyit bámelyik másik csapat fel tud mutatni – igaz, mindannyiszor idegenben...

30. PERC: Ramsdale-t Maguire akadályozta Bankes szerint, hiába lőtt Martial a kapuba, kifelé szabadrúgás.

28. PERC: Ismét Greenwood került helyzetbe, most Jagielka blokkolni tudott.

27. PERC: Először talált kaput az MU, Greenwood lövése pontosan középre, Ramsdale kezei közé ment.

23. PERC: GÓÓÓL! HOPPÁ, VEZET A SHEFFIELD! Fleck szöglete után Bryan csúsztatott a jobb sarokba Tuanzebe és a határozatlan De Gea között (0–1).

20. PERC: Ramsdale ezúttal jól jött ki, és elfejelte a hazai támadók elől a labdát.

17. PERC: A túloldalon Greenwood ugrott ki a védők közül, elvitte Ramsdale mellett is a labdát, de Ampadu jól szorította ki, így nem tudta kapura tenni.

16. PERC: Nem jelzett az asszisztens, Sharp kiváló indítást kapott, ballal a hosszút vette célba, de a rövid felé dőlő De Gea lábbal hárította a ziccert.

11. PERC: Csak le kellett írni, máris villant az MU: Wan-Bissaka okosan a tizenhatos vonalához gurított vissza a jobb szélről, az érkező Rashford nem sokkal tévesztette el a jobb alsót.

10. PERC: Tíz perc után helyzet és említésre méltó esemény nélkül...

Az MU az eddigi négy hazai meccsét megnyerte a Sheffield United ellen a Premier League-ben.

1. PERC: Sharp akadályozta De Geát, kifelé szabadrúgás.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Sheffield United indította útjára a labdát.

Vörös-fehér szerelésben a hazaiak, rózsaszín-feketében a vendégek.

A mérkőzéstPeter Bankes vezeti.

Legutóbb decemberben találkoztak egymással a felek, akkor az MU egygólos hátrányból fordított, és végül 3–2-re nyert.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Sheffield United angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!