Hat gól az Old Traffordon, a Liverpool fontos győzelmet aratott

B. A.B. A.
2021.05.13. 21:10
Roberto Firmino két góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: AFP)
A Liverpool fordulatos mérkőzésen 4–2-re legyőzte idegenben a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójából elhalasztott rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 34. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
MANCHESTER UNITED–LIVERPOOL 2–4 (1–2)
Manchester,
Old Trafford,zárt kapuk mögött.Vezette:A. Taylor
MU:D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly (Matics, 86.), Shaw – McTominay, Fred (Greenwood, 63.) – Rashford, Bruno Fernandes, P. Pogba – Cavani.Menedzser:Ole Gunnar Solskjaer
LIVERPOOL:Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, R. Williams, A. Robertson – Thiago Alcantara, Fabinho, Wijnaldum (C. Jones, 74.) – Szalah (N. Williams, 90+2.), Firmino, Diogo Jota (Mané, 74.).Menedzser:Jürgen Klopp
Gólszerző:Bruno Fernandes (10.), Rashford (68.), ill. Diogo Jota (34.), Firmino (45+3., 47.), Szalah (90.)

Nem mondhatni, hogy hadilábon állt volna a szerencsével az MU a mérkőzés elején: a 3. percben Eric Bailly kézzel is hozzáért a labdához a tizenhatoson belül egy mentés alkalmával, de a tizenegyes (és a VAR-ozás) elmaradt. A gól viszont jött a túloldalon, Bruno Fernandes lövésébe Nathaniel Phillips ért bele szerencsétlenül, és bár valószínűleg egyébként is bement volna a portugál próbálkozása, ez nem vigasztalta a védőt (1–0).

A hazaiak ezzel az összes puskaporukat ellőtték az első félidőre, az irányítást átvevő Poolnak az egyenlítés és a fordítás is összejött a szünet előtt: előbb egy kavarodás végén Phillips lövésébe érte bele pazar mozdulattal, sarokkal Diogo Jota, majd a ráadás harmadik percében Trent Alexander-Arnold szabadrúgása után Roberto Firmino fejelt a rövidbe (1–2). A brazil támadó először volt eredményes az MU ellen a Premier League-ben.

És ha egy üzlet beindul... Nem kellett sokat várni a második góljára, mindössze két perc telt el a második játékrészből, amikor egy eladás után Alexander-Arnold lőhetett, Dean Henderson rosszul ért hozzá a labdához, a kipattanót pedig Firmino a kapuba küldte (1–3).

A United erre még tudott válaszolni Marcus Rashford révén – Edinson Cavani indításával kilépve megszerezte az 50. gólját az Old Traffordon –, de az egyenlítés nem jött össze, sőt a Pool a hajrában eldöntötte a három pont sorsát: a csereként beálló Curtis Jones labdájával Mohamed Szalah lépett meg, és nem is hibázta el a ziccert.2–4

Győzelmével a Liverpool életben tartotta a reményeit a következő idénybeli BL-szereplést illetően, igaz, újabb botlást már engedhet meg magának Jürgen Klopp csapata.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC: Rashford még elrontott egy ziccert.

90+2. PERC: N. Williams is kap néhány percet, Szalah pedig egy kis pihenőt.

Négy perc a ráadás.

90. PERC: GÓÓÓL, ELDÖNTI A LIVERPOOL! Jones indította Szalahot, az egyiptominak ez ujjgyakorlat volt, nem is hibázta el a ziccert, higgadtan a jobb alsóba lőtt (2–4).

86. PERC: Matics a pályán, Bailly a lecserélt játékos.

85. PERC: Cavani csúszott rá Thiagóra, ez is sárga.

80. PERC: McTominay faultolta Fabinhót.

79. PERC: Bruno Fernandes 22 méterről végezhetett el szabadrúgást, de nem talált kaput.

75. PERC: Mané rögtön ziccerbe kerülhetett volna Alexander-Arnold indításával, Henderson óriásit mentett.

74. PERC: Jön Jones és Mané, Wijnaldum és Jota is lemegy.

70. PERC: Nincs bent! Greenwood három méterről leadott lövése a gólvonalon tartozkodó Phillipsben akadt el, az ismétlés elhalt a blokkban.

68. PERC: GÓÓÓL, ZÁRKÓZIK AZ MU! Cavani kiválóan ugratta ki Rashfordot, az angol támadó higgadtan lőtt Alisson mellett a bal alsóba (2–3).

63. PERC: Solskjaer cserél először, Fredet Greenwood váltja.

62. PERC: Sorra jönnek a hazai hibák, ezúttal Wan-Bissaka volt könnyelmű, de Henderson jól zárta a szöget Alexander-Arnold ziccerénél.

59. PERC:Kapufa! Jota eldönthette volna a meccset, miután a Pool okos passzolgatással kihasználta, hogy eltolódott az MU védelme, de a portugál nem célzott elég pontosan.

52. PERC: Rashford felé egy hosszú indítás, Alisson most jól reagált.

49. PERC: Baillyé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

47. PERC: GÓÓÓL, MÁR KETTŐVEL MEGY A POOL! Shaw eladott labdája után Alexander-Arnold lövésébe Henderson rosszul ért bele, a kipattanót Firmino küldte a kapuba (1–3).

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+5. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. PERC: GÓÓÓL, VEZET A LIVERPOOL! Alexander-Arnold szabadrúgása után Firmino fejelt a rövid sarokba (1–2). A brazil támadó először vette be az MU kapuját a Premier League-ben.

A portugál lent maradt, ápolni kell.

45+1. PERC: Pogba, majd Bruno Fernandes lövése is elakadt a blokkban.

Három perc a ráadás.

41. PERC: Pogba három ember között is lőni tudott, oldalháló.

34. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍTETT A LIVERPOOL! Kavarodás a manchesteri kapu előtt, melynek végén Phillips lövése után Jota pazar sarkazással talált a kapuba (1–1).

33. PERC: Szép jelenetek: gyors labdajáratás a Pooltól, Robertson tette be középre, Jota kapásból lőtt, Henderson egy kézzel kapta ki a léc alól a labdát.

31. PERC: Bruno Fernandes találta meg Pogbát, a francia felhőfejese elszállt keresztben.

28. PERC: MÉGSINCS TIZENEGYES! Taylor visszanézte a VAR-ral, Bailly előbb a labdát rúgta el, a továbblendülő láb találta el a vendégek védőjét.

26. PERC: TIZENEGYES! Bailly rúgta fel Phillipset a vonalon, Taylor megadta a büntetőt.

23. PERC: Alexander-Arnold megint villant egyet, Henderson azonban jól lépett ki a kapujából, Jota nem fért a labdához.

16. PERC: Két percig járatta a labdát a Pool, a végén Robertson beadása túlságosan mély volt a középen érkező társaknak.

10. PERC: GÓÓÓL, VEZET A MANCHESTER UNITED! Ügyes passzolgatás végén Bruno Fernandes lőtt külsővel, Phillips megpróbált blokkolni, de végül róla pattant a kapuba a labda (1–0).

5. PERC: Alisson! A Liverpool kapusa nemes egyszerűséggel odaadta Cavaninak a labdát, az uruguayi nem reagált egyből, és ez volt a brazil szerencséje: a hazaiak támadója végül a jobb alsó mellé lőtt.

4. PERC: Wan-Bissaka ívelése után Cavani fejese jócskán elkerülte a kaput.

3. PERC: Firmino kapott nagy labdát Alexander-Arnoldtól, a beadásba Bailly csúszott bele, s bár a kezét is érintette, nincs tizenegyes.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az MU indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, piros-fehér szerelésben a Manchester United, türkizben a Liverpool.

A mérkőzés játékvezetője:Anthony Taylor.

A két csapat másfél héttel korábban mérkőzött volna meg, ám a tulajdonosi kör ellen tüntető szurkolók akciója után elhalasztották a találkozót.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Liverpool Premier League-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!